Pożyczka pod zastaw mieszkania lub nieruchomości innego typu to sposób na uzyskanie dużej sumy pieniędzy w bardzo krótkim czasie. Osoby pragnące skorzystać z opcji kredytu pod hipotekę w Szczecinie mogą skorzystać z oferty doświadczonej firmy, proponującej bardzo korzystne i jasne warunki umowy. Jak uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości krok po kroku?

 

1. Warunki, które trzeba spełnić, by uzyskać kredyt pod zastaw nieruchomości

 

Kredyt pod zastaw nieruchomości to dogodna opcja dla wielu osób – nie wymaga bowiem konieczności spełnienia wielu warunków, jakie zazwyczaj są stawiane osobom starającym się o pożyczkę w bankach. Wymagania odnośnie kredytu pod hipotekę w firmie pożyczkowej sprowadzają się do dwóch warunków:

 

- osoba wnioskująca o pożyczkę pod zastaw nieruchomości musi być przedsiębiorcą, czyli posiadać działalność gospodarczą lub należeć do spółki cywilnej, albo innej spółki osobowej lub prawnej

 

- osoba ta musi posiadać prawo do dysponowania nieruchomością, która zostanie wykorzystana w ramach zabezpieczenia kredytu pod hipotekę.

 

Nie trzeba nawet być właścicielem nieruchomości w świetle prawa – wystarczy posiadać zgodę osób posiadających własność danego obiektu. Znacznie ułatwia to dostęp do kredytu pod zastaw mieszkania i poszerza grupę klientów, którzy mogą starać się o takie rozwiązanie.

 

Ponadto, wymagania odnośnie nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie kredytu – pod hipotekę lub z przewłaszczeniem na zabezpieczenie – również nie są wysokie. Może to być:

 

- dom lub mieszkanie,

- obiekt przemysłowy,

- działka budowlana lub rolna,

- hotel lub pensjonat,

- lokal użytkowy.

 

Nieruchomość może także być obciążona kredytem bankowym, pod warunkiem, że jej właściciel będzie terminowo wywiązywał się z wcześniejszych zobowiązań finansowych.

jak uzyskać kredyt pod hipoteke

2. Wysłanie wniosku o pożyczkę pod zastaw nieruchomości

 

Jeśli spełnia się powyższe warunki, a więc jest się przedsiębiorcą, mogącym dysponować nieruchomością w formie zabezpieczenia kredytu pod zastaw mieszkania (przewłaszczeniem na zabezpieczenie) lub pod hipotekę, można wypełnić wniosek o pożyczkę. Wniosek można pobrać ze strony internetowej lub zgłosić się do obsługi klienta, która pomoże pozyskać go inny dogodny sposób.

 

Formularz wymaga wypełnienia go podstawowymi danymi osobowymi, informacjami o przedsiębiorstwie oraz o nieruchomości, która ma zostać zastawiona lub przewłaszczona na zabezpieczenie, a także wysokością kwoty kredytu, którą klient chciałby uzyskać.

 

Wysokość pożyczki pod zastaw nieruchomości jest zależna od wysokości LTV – w tym przypadku LTV wynosi 50%, co pozwala na uzyskanie kwoty od 20 000 do 1 000 000 zł.

 

Wypełniony i podpisany formularz należy przesłać pod wskazany adres. Po jego otrzymaniu, firma pożyczkowa rozpatrzy wniosek i da odpowiedź odnośnie decyzji przyznania kredytu pod hipotekę.

 

3. Inne formalności dotyczące kredytu pod zastaw mieszkania lub domu

 

Pożyczka pod zastaw nieruchomości nie wymaga wielu formalności – zostały one ograniczone do minimum dla wygody klienta. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu w urzędach, starając się o liczne zaświadczenia, które są niezbędne w przypadku kredytów bankowych.

 

Dokumentami, jakie są potrzebne przy staraniu się o pożyczkę pod zastaw mieszkania poza wnioskiem, są:

 

- dokument potwierdzający tożsamość klienta,

- akt notarialny lub inny dokument, który potwierdzi prawo do zarządzania nieruchomością w formie zabezpieczenia dla pożyczki,

- zdjęcia nieruchomości,

- opcjonalnie wypis oraz wyrys z mapy ewidencyjnej nieruchomości.

 

Nie trzeba dostarczać zaświadczenia o dochodach – wystarczy oświadczenie klienta.

 

Po zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów, klient może wysłać je pod wskazany adres. Na ich podstawie zostanie przyznana pożyczka pod zastaw nieruchomości (przewłaszczeniem na zabezpieczenie) lub pożyczka pod hipotekę oraz wyliczona jej kwota. Firma pożyczkowa sporządzi odpowiednią umowę, która zostanie przedstawiona klientowi.

 

Dużą zaletą takiego procesu wnioskowania o pożyczkę oraz rozpatrywania zgłoszenia jest bardzo krótki czas realizacji – nie tylko klient potrzebuje niewiele czasu na zebranie potrzebnej dokumentacji, również pożyczkodawca bardzo szybko udziela odpowiedzi o przyznaniu kredytu pod hipotekę. W niektórych przypadkach na odpowiedź można liczyć już na następny dzień po złożeniu dokumentów.

kredyt pod zastaw mieszkania

4. Ustalenie warunków umowy pożyczki pod zastaw nieruchomości

 

Na ostatnim etapie starania się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości klient otrzymuje do akceptacji umowę z jasnymi warunkami odnośnie kredytu. Przedstawiona zostaje dokładna kwota pożyczki oraz kwota wszystkich związanych z nią kosztów, dzięki czemu klient z góry jest świadomy całości finansowych zobowiązań dotyczących kredytu pod hipotekę. W umowie opisana jest także wysokość rat oraz dokładne terminy ich spłaty, co pozwala na zaplanowanie swojego budżetu z dużym wyprzedzeniem.

 

Warunki umowy można negocjować, jeśli nie będą odpowiadały klientowi pod różnymi względami – można dzięki temu uzyskać jak najkorzystniejsze dla siebie zasady spłaty pożyczki.Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.