Czy warto spłacić pożyczkę przed terminem?

17 listopada 2020by manager@artefakt

Czy warto spłacić pożyczkę przed terminem?

Możliwość spłaty zobowiązania przed terminem gwarantowana jest zapisem w ustawie o kredycie konsumenckim, która przyznaje takie prawo każdemu konsumentowi. Również umowa pożyczki w Actum sp. z o.o. Szczecin, dedykowana przedsiębiorcom daje taką możliwość. Z praktycznego punktu widzenia spłata pożyczki pozabankowej stanowi korzystną okoliczność dla obu stron transakcji. Każde biuro pożyczkowe stosuje własne zapisy w umowach odnoszące się do tej kwestii. Warto się zastanowić, dlaczego wcześniejsza całkowita spłata pożyczki to atrakcyjne rozwiązanie i czy istnieją jakiekolwiek przesłanki pozwalające wnioskować inaczej.

Jakie zalety posiada całkowita spłata pożyczki przed ostatecznym terminem?

Wyrażana przez pożyczkobiorcę chęć spłaty zobowiązania przed terminem oznacza najczęściej poprawę jego sytuacji finansowej, co jest pozytywnym wydarzeniem i powinno być traktowane jako duży sukces inwestycyjny przez każde odpowiedzialne biuro pożyczkowe. Wcześniejsza spłata pożyczki pozabankowej pociąga za sobą korzyści dla obu stron. Pożyczkodawca otrzymuje uwolnione środki finansowe, które może wykorzystać do dalszych inwestycji. Następuje eliminacja ryzyka niewypłacalności. Umowa pożyczki – zawsze wiążąca się z ryzykiem dla Pożyczkodawcy – kończy się sukcesem, zwrotem pożyczki. Pożyczkobiorca zrzuca z siebie ciężar zobowiązania finansowego, a także minimalizuje koszty obsługi długu. Brak konieczności spłaty miesięcznych rat pozwala na lepsze wykorzystywanie wpływów pieniężnych w celu budowania stabilności finansowej.

Czy wcześniejsza spłata pożyczki pozabankowej pociąga za sobą dodatkowe koszty?

Przedterminowa spłata pożyczki pozabankowej jest prawem dłużnika i raczej nie powinna być obwarowana dodatkowymi kosztami. Co więcej, w niektórych przypadkach możliwy jest zwrot części kosztów ( prowizji ) po dokonaniu indywidualnej analizy parametrów długu klienta.

Aby dokonać wcześniejszej spłaty, należy skontaktować się z pożyczkodawcą, gdyż każde biuro posiada indywidualnie określone procedury na tę okoliczność.

Wcześniejsza całkowita spłata pożyczki pozostaje zatem rozwiązaniem jednoznacznie korzystnym, uwalniającym kapitał i świadczącym o sukcesie całego procesu pożyczkowego, zarówno z punktu widzenia pożyczkodawcy, jak i klienta.

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00