Kredyt odnawialny dla firm a pożyczka pozabankowa – które rozwiązanie jest lepsze?

27 lutego 2020by manager@artefakt

Kredyt odnawialny dla firm a pożyczka pozabankowa – które rozwiązanie jest lepsze?

Dodatkowe środki finansowe mogą się przydać na każdym etapie prowadzenia działalności. Aby zyskać do nich dostęp, przedsiębiorca może zdecydować się np. na kredyt odnawialny w banku lub pożyczkę pozabankową. Które rozwiązanie jest lepsze?

Limit odnawialny na koncie – jak to działa?

W ramach prowadzonego w banku rachunku można otworzyć kredyt odnawialny, zwany też limitem odnawialnym. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorca uzyskuje pewną pulę środków, które może wykorzystać w dowolnej chwili i na dowolny cel. W tym wypadku wysokość limitu jest uwarunkowana wysokością comiesięcznych wpływów na konto, a przed jej określeniem bank sprawdza zdolność kredytową klienta. Z limitu odnawialnego na koncie można korzystać wielokrotnie, a co bardzo ważne, spłata zadłużenia nie jest rozkładana na raty – każdy wpływ na konto zmniejsza zadłużenie, co wpływa na koszty, ale zarazem można skorzystać z tych środków do wysokości kredytu.

W przypadku kredytu odnawialnego zwiększa się więc saldo środków dostępnych na koncie – atutem takiego rozwiązania jest przede wszystkim swobodny dostęp do pieniędzy w dowolnej chwili, co przydaje się szczególnie w sytuacji chwilowej utraty płynności finansowej, opóźnień w opłacaniu faktur przez kontrahentów czy niespodziewanych wydatków. Dużymi minusem kredytu odnawialnego w rachunku bieżącym jest coroczna weryfikacja przez bank zdolności kredytowej i ryzyko wypowiedzenia umowy, co wiąże się z konieczności spłaty salda w krótkim czasie.

Pożyczka pozabankowa – korzyści dla przedsiębiorcy

pożyczka pozabankowa a kredyt odnawialnyPodczas, gdy kredyt odnawialny najlepiej sprawdzi się jako finansowe koło ratunkowe w nieprzewidzianych sytuacjach, pożyczka pozabankowa jest dobrym rozwiązaniem zarówno jeśli chodzi o regulowanie bieżących zobowiązań, jak i większe inwestycje. Również przyznawana jest na dowolny cel, ale jej otrzymanie nie wiąże się z szeregiem formalności i drobiazgową oceną zdolności finansowej – co wpływa na szybkość decyzji i uzyskanie środków. Mogą się o nią ubiegać nawet osoby zadłużone, a spłata zobowiązania rozkładana jest na płatne w określonych terminach raty, które stanowią zwykle tylko wynagrodzenie pożyczkodawcy, a cała kwota pożyczki spłacane jest na koniec umowy. Spora kwota, o jaką można wnioskować, często przewyższa wartość limitu odnawialnego i jest powiązana z wartością zabezpieczenia jakie możemy przedstawić firmie pożyczkowej.

Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku przedsiębiorcy potrzebującego szybkiego zastrzyku środków finansowych, niezbędnego np. do tego, by rozpocząć działalność, zrealizować duże zlecenie, zainwestować w nowy sprzęt, a nawet spłacić inne zobowiązania, czy kupić lub wyremontować nieruchomość służącą do celów jego działalności gospodarczej.

Korzyści płynących z łatwo dostępnej pożyczki pozabankowej jest dużo, co sprawia, że sięga po nią wielu przedsiębiorców. Mogą się o nią starać także ci, którzy nie spełniają restrykcyjnych wymagań banku, co stanowi jej dodatkowy atut. Dużymi plusem pożyczki prywatnej jest możliwość prolongowania spłaty o kolejne okresy na jaki umowa została zawarta  bez konieczności przechodzenia kolejny raz weryfikacji. Zatem w przeciwieństwie do kredytu odnawialnego udzielonego przez bank mamy pewność, że nie będziemy musieli np. po roku spłacić salda pożyczki w krótkim czasie.

 

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00