Nowy rok, nowe plany – kiedy najlepiej zaciągnąć pożyczkę na inwestycje?

9 stycznia 2020by manager@artefakt

Nowy rok, nowe plany – kiedy najlepiej zaciągnąć pożyczkę na inwestycje?

Podjęcie decyzji o zaciągnięciu pożyczki inwestycyjnej zawsze jest poprzedzone wieloma wątpliwościami. Każdy przedsiębiorca znajdujący się w takiej sytuacji zastanawia się, kiedy jest najlepszy moment na wzięcie pożyczki – czy lepiej wybrać aktualną ofertę, czy jednak poczekać na nową propozycję firmy pożyczkowej bądź banku. Nigdy nie można z całą pewnością założyć, że bardziej opłacalne będzie zaciągnięcie pożyczki np. w styczniu niż grudniu. Najlepsze rozwiązanie to kierowanie się aktualnymi potrzebami swojej firmy i niedopuszczenie do pogłębienia problemów finansowych.

Pożyczka na inwestycje a negocjowanie warunków umowy

kiedy zaciągnać pożyczkęJedno z najskuteczniejszych narzędzi, jakie ma do dyspozycji przedsiębiorca zdecydowany na wzięcie pożyczki, to negocjacje. Profesjonalna firma pożyczkowa zawsze jest otwarta na rozmowy ze swoim klientem i stara się sprostać jego potrzebom oraz oczekiwaniom. Co ważne, udzielanie pożyczek w sektorze pozabankowym może przebiegać na bardziej elastycznych zasadach niż w przypadku korzystania z ofert bankowych.

Pożyczka inwestycyjna proponowana przez firmę prywatną może więc być maksymalnie dopasowana do danego klienta. Podczas negocjacji można ustalić m.in. zakres dodatkowych zabezpieczeń, takich jak np. karencja w spłacie. Korzystnym rozwiązaniem jest również opracowanie indywidualnego harmonogramu regulowania rat – plan powinien uwzględniać np. prognozowany zwrot z inwestycji.

Najlepszy moment na zaciągnięcie pożyczki inwestycyjnej

O tym, czy dany moment jest najlepszy na wzięcie pożyczki, decydują przede wszystkim czynniki biznesowe. Pożyczka dla firm na inwestycje pomoże rozwiązać zarówno bieżące, jak i długofalowe problemy biznesu. Tego typu produkt pożyczkowy jest dedykowany przedsiębiorcom, którzy np.: muszą pilnie zakupić różnego rodzaju urządzenia i maszyny bądź zmodernizować dotychczasowe, chcą usprawnić działanie swojej firmy poprzez nowoczesne rozwiązania IT, potrzebują dużego zastrzyku gotówki umożliwiającego realizację projektów (np. budowlanych). Każda z tych okoliczności stanowi wystarczający powód do natychmiastowego wzięcia pożyczki.

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00