Jak sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej?

15 stycznia 2020by manager@artefakt

Jak sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej?

Pozabankowe firmy pożyczkowe konkurują na rynku z bankami kusząc klientów atrakcyjną ofertą oraz wieloma udogodnieniami. Skąd jednak można się dowiedzieć, która instytucja jest godna zaufania? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, sprawdzając wiarygodność firmy pożyczkowej.

Firma pożyczkowa – czemu warto ją sprawdzić?

Firmy pożyczkowe prześcigają się w przygotowywaniu ofert mających na celu przyciągnąć coraz to nowych klientów. Na rynku nie brakuje tego typu instytucji, co sprawia, że jeszcze trudniej podjąć decyzję, gdzie udać się po finansowanie. Tymczasem warto poświęcić chwilę, by dowiedzieć się więcej o poszczególnych firmach, bo odrobina nieuwagi wystarczy, by stać się ofiarą oszustwa i zamiast uzyskać dodatkowe środki, stracić własne oszczędności. Na szczęście weryfikacja pożyczkobiorcy jest obecnie stosunkowo prosta, a potrzebne informacje potwierdzające jego uczciwość i legalną działalność można znaleźć w internecie, bez wychodzenia z domu.

Wiarygodność firmy pożyczkowej – to warto wiedzieć

wiarygodna firma pożyczkowaLegalnie działająca firma pożyczkowa figuruje w bazie KRS oraz CEIDG – ten fakt łatwo potwierdzić, wchodząc na strony internetowe obu instytucji i korzystając ze znajdującej się tam wyszukiwarki. Równie ważną kwestią jest skontrolowanie, czy wybrana instytucja została wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego – jeśli tak, zyskujemy pewność, że jej działalność nie budzi żadnych zastrzeżeń. Na stronie KNF sprawdzimy też, czy interesujący nas podmiot nie widnieje na liście ostrzeżeń publicznych, na którą trafiają firmy podejrzewane o łamanie prawa.

Na korzyść firmy działa również udział w Programie Firma Wiarygodna Finansowo i związany z tym Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo, świadczący o tym, że pożyczkodawca nie ma zadłużenia wpisanego do BIK-u lub BIG-u. W końcu, rzetelna firma pożyczkowa przed podpisaniem umowy przestawia w formularzu pożyczkowym warunki na jakich takowa jest zawierana i całkowitą wysokość zobowiązania oraz kosztów, nie ukrywając żadnych opłat. Dobrze jeśli firma pożyczkowa może pochwalić się pozytywnymi opiniami wystawionymi przez dotychczasowych klientów.

Sprawdzenie wiarygodności firmy pożyczkowej nie jest trudne i zajmuje tylko chwilę. W ten sposób podejmiemy dobrą decyzję i podpiszemy umowę z uczciwym pożyczkobiorcą.

Poniżej zamieszczamy linki do stron internetowych na których możemy za darmo sprawdzić pożyczkodawcę w zakresie formalno-prawnym oraz, czy posiada wpis do Rejestru Instytucji Pożyczkowych KNF:

  • KRS: https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/
  • CEIDG:  https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/Ceidg.Public.UI/Search.aspx
  • KNF:   https://www.knf.gov.pl/podmioty/Rejestry_i_Ewidencje/rejestr_instytucji_pozyczkowych

 

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00