Analiza finansowa w biznesplanie – sięgnij po pożyczkę dla przedsiębiorców

14 listopada 2019by manager@artefakt

Analiza finansowa w biznesplanie – sięgnij po pożyczkę dla przedsiębiorców

Analiza finansowa stanowi jeden z integralnych elementów każdego biznesplanu. To na jej podstawie ocenia się szanse powodzenia i opłacalność przedsięwzięcia. Warto uwzględnić w niej pożyczkę dla przedsiębiorców, która może okazać się najważniejszym źródłem finansowania nowej firmy.

Analiza finansowa – biznesplan dobrze przygotowany

Dokładny, rzetelny biznesplan to przede wszystkim pomoc dla samego przedsiębiorcy – dzięki temu sformalizowanemu dokumentowi przyszły właściciel firmy może w czytelny sposób określić swoje cele czy sposoby ich osiągnięcia. Analiza finansowa stanowi natomiast serce planu, pozwalając w dużej mierze podjąć ostateczną decyzję o rozpoczęciu działalności. Ponadto uwierzytelnia projekt w oczach osób trzecich, np. potencjalnych kontrahentów.

Analiza finansowa w biznesplanie umożliwia ocenę tego, w jakim stopniu przedsiębiorstwo narażone jest na niepowodzenie i ewentualne straty – powinna odpowiadać na pytania:

  • Jakie nakłady finansowe trzeba będzie przeznaczyć na firmę?
  • Jakie będą koszty jej uruchomienia i bieżącej działalności?
  • Z jakich środków działalność będzie finansowana?

Jednym ze źródeł finansowania może być pożyczka dla przedsiębiorców, którą należy uwzględnić w planie biznesu.

Pożyczka dla firm w biznesplanie

biznesplan analiza finansowaPożyczka w firmie pozabankowej dla wielu przedsiębiorców rozpoczynających działalność okazuje się jedynym z najważniejszych źródeł środków finansowych. Wynika to m.in. z faktu, że jest znacznie łatwiej dostępna niż kredyt bankowy, a zgodę na jej udzielenie wydaje się jedynie na podstawie wniosku – pożyczkobiorca nie jest sprawdzany w bazach dłużników, nie musi przedstawiać licznych zaświadczeń czy dokumentów ani nawet mieć wysokiej zdolności kredytowej. Co bardzo ważne, wnioskowaną kwotę otrzymuje się już w ciągu kilku dni, a dodatkowo można przeznaczyć ją na dowolny cel – sposoby jej rozdysponowania również należy określić w biznesplanie.

Jeśli chodzi o biznesplan, analiza finansowa powinna zostać opracowana ze szczególną starannością. Przedsiębiorca może uwzględnić w niej pożyczkę pozabankową, która przyda się zarówno na początku działalności, jak i na różnych etapach jej rozwoju.

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00