Ile trwa przyznanie pożyczki? Jak długo czeka się na gotówkę lub przelew?

12 września 2019by manager@artefakt

Ile trwa przyznanie pożyczki? Jak długo czeka się na gotówkę lub przelew?

Pożyczka pozabankowa udzielana jest znacznie szybciej niż kredyt w banku, o czym decyduje przede wszystkim skrócona oraz uproszczona procedura. Jak dokładnie przebiega proces udzielania pożyczki i jak długo trzeba czekać na otrzymanie przyznanych środków finansowych? Zwykle decyzja wstępna podejmowana jest w ciągu jednego dnia, a zawarcie umowy i wypłata pożyczki następuje w ciągu kolejnych 2-3 dni roboczych.  Choć w nagłych sytuacja finalizacja może nastąpić tego samego dnia co złożonych wniosek pożyczkowy.

Jak wnioskować o szybką pożyczkę?

ile trwa przyznanie pożyczkiW sytuacji gdy wsparcie finansowe potrzebne jest natychmiast, znacznie lepszym rozwiązaniem od kredytu bankowego okazuje się pożyczka w prywatnej instytucji pożyczkowej. Udogodnienia dla potencjalnego pożyczkobiorcy są tu widoczne już na najwcześniejszym etapie, czyli w momencie składania wniosku o pożyczkę. Formularz dostępny na stronie internetowej liczy zaledwie 2 strony A4 – należy podać w nim informacje dotyczące firmy starającej się o pożyczkę, aktualnego zadłużenia, zastawianej nieruchomości, a także wysokości żądanej kwoty pożyczki. Wypełnienie formularza trwa chwilę, a co równie ważne – nie trzeba dołączać do niego żadnych dodatkowych zaświadczeń, a jedynie kilka zdjęć nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie. Wszystkie zawierane informacje opierają się na oświadczeniu potencjalnego klienta. Dopiero po rozpatrzeniu wniosku i pozytywnej wstępnej decyzji należy przygotować komplet dokumentów. Rodzaj dokumentów zależy od rodzaju nieruchomości i sposobu jej nabycia, ale nawet jeśli pożyczkobiorca nie jest w ich posiadaniu może je zdobyć w ciągu kilku dni. Konsultant ACTUM pomoże w ich uzyskaniu. Wszelkie oryginały będą przekazywane dopiero przy podpisywaniu umowy.

Szybka pożyczka – ile trwa analiza wniosku i wypłata pieniędzy?

Gdy wniosek wraz ze zdjęciami nieruchomości zostanie wysłany mailem do pożyczkodawcy, wystarczy już tylko czekać na jego rozpatrzenie. Zwykle trwa to jeden dzień roboczy. Pozostałe dokumenty, można dosłać w późniejszym terminie. Wynika to z faktu, że to właśnie na podstawie informacji zawartych we wniosku podejmowana jest decyzja. Gdy będzie ona pozytywna, firma pożyczkowa przygotowuje wzór umowy, której zapisy pożyczkobiorca może jeszcze negocjować. Udzielenie pożyczki w odróżnieniu od udzielenia kredytu następuje po ostatecznym ustaleniu warunków umowy oraz jej podpisaniu – cała procedura od momentu złożenia wniosku do otrzymania pieniędzy zajmuje co najwyżej kilka dni, podczas gdy czas oczekiwania na samą tylko decyzję banku może zająć kilka tygodni.

Szybkie pożyczki pozabankowe są produktami przygotowanymi z myślą o wygodzie klienta. Nie stawiają przed nim wysokich wymagań, a proces ich udzielania przebiega bardzo szybko, co okazuje się nieocenione, gdy dodatkowe środki finansowe potrzebne są natychmiast. Należy jednak pamiętać, aby wybierać profesjonalne instytucje pożyczkowe zrzeszone przez KNF w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych.

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00