Co to jest kredyt hipoteczny dla firm?

10 lipca 2019by manager@artefakt

Jakie są zalety i wady kredytu hipotecznego dla firm?

Kredyt hipoteczny na firmę jest polecanym sposobem na szybkie uzyskanie gotówki na rozwój działalności. Na czym konkretnie polega? Jakie są jego wady i zalety?

Czym jest kredyt pod zastaw nieruchomości dla firm?

Kredyt pod hipotekę na firmę jest rodzajem finansowania, w którym zabezpieczeniem spłaty kredytu jest nieruchomość. Wspomniane zabezpieczenie wierzytelności zostaje wpisane na dział IV (obciążenie hipoteczne) księgi wieczystej, dlatego też kredyt ten bywa nazywana również kredytem na dział IV. Kredyt ten może być udzielany przez banki lub instytucje prywatne. Często mogą go uzyskać podmioty gospodarcze z negatywnymi wpisami w bazach Biura Informacji Gospodarczej i innych.

Kredyt hipoteczny dla firm umożliwia wierzycielowi dochodzenie i zaspokojenie swoich określonych hipoteką roszczeń z nieruchomości. Ma on również pierwszeństwo przed wierzycielami osobistymi. Co istotne sprzedaż mieszkania, domu czy działki przez kredytobiorcę nie narusza zabezpieczenia firmy udzielającej kredytu, która może bez przeszkód dochodzić zaspokojenia wierzytelności od nowego właściciela albo wieczystego użytkownika nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firm może być zabezpieczona hipoteką ustanowioną na:

  • prawie własności niezabudowanej nieruchomości, tzn. działki rolnej albo budowlanej;
  • prawie własności zabudowanej nieruchomości, czyli domu, mieszkania lub lokalu użytkowego;
  • użytkowaniu wieczystym nieruchomości gruntowej;
  • spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego albo użytkowego.

Zalety kredytu hipotecznego na firmę

jak wziąć kredyt pod hipotekę na firmęKredyt hipoteczny dla firmy wiąże się z wieloma korzyściami, które zależą jednak w znacznej mierze od konkretnego kredytodawcy. W przypadku części z nich, weryfikacja wniosku odbywa się błyskawicznie, dzięki czemu Klient równie prędko uzyskuje decyzję o przyznaniu finansowania. Przykładowo, ACTUM Finanse wydaje decyzję o przyznaniu kredytu już po jednym dniu od otrzymania przez firmę niezbędnej dokumentacji. To pozwala Klientowi w wyjątkowo krótkim czasie otrzymać potrzebne pieniądze. Ponadto w przypadku współpracy z ACTUM, Klient nie ponosi żadnych wstępnych kosztów za samo rozpatrzenie wniosku.
Bardzo istotną kwestię dla kredytobiorcy stanowi kwota, jaką może otrzymać. Wielką zaletą kredytów hipotecznych jest możliwość uzyskania naprawdę wysokich dofinansowań. W zależności od banku lub instytucji, kredyt może wynieść zwykle od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych.

Kolejną korzyścią, jaką daje firmowy kredyt pod zastaw nieruchomości, jest zazwyczaj bardzo elastyczna umowa, dopasowana indywidualnie do Klienta. Solidny i dbający o dobro Klientów kredytodawca zakłada możliwość negocjacji warunków umowy i dostosowania jej do potrzeb danej organizacji. Wiele firm udzielających kredytów dokłada również wielu starań, aby sama umowa była jak najbardziej przejrzysta, z jasnymi zasadami spłaty, a proces wnioskowania wymagał minimum formalności. To dobra wiadomość szczególnie dla przedsiębiorców, którym szczególnie zależy na czasie i jak najszybszym otrzymaniu środków. Warto również pamiętać, że kredyt hipoteczny dla firm u sprawdzonego kredytodawcy wiąże się z możliwością wcześniejszej spłaty należności, bez ponoszenia dodatkowych opłat, a co więcej, po podpisaniu umowy Klient może zrezygnować z niej w ciągu 14 dni od daty jej zawarcia.

Kredyt pod hipotekę – wady i ostrzeżenia

Czy kredyt hipoteczny dla firm ma również wady? Niestety, tak jak każdy produkt finansowy, również wspomniany rodzaj finansowania nie jest od nich wolny. Wady te są jednak na tyle niewielkie, że nie powinny wpływać na negatywną decyzję w wnioskowaniu o kredyt hipoteczny.

Wybierając kredytodawcę, należy zwrócić szczególną uwagę na jego renomę i solidność. Niektóre firmy żądają dodatkowych opłat za samo rozpatrzenie wniosku. Lepiej jest unikać takich ofert i nie narażać się na zbędne koszty, tym bardziej, że u wielu kredytodawców (m.in. ACTUM) weryfikacja formularza i dokumentacji jest całkowicie bezpłatna. Bardzo ważne jest też szczegółowe zaznajomienie się z umową. Część nieuczciwych firm ukrywa w nich bowiem dodatkowe koszty i opłaty. Chcą „ugrać” dla siebie jak najwięcej, bazując na niewiedzy Klienta.

W niektórych przypadkach czas oczekiwania na weryfikację wniosków i wydanie decyzji trwa nawet kilka tygodni, co może być sporą wadą dla firm potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki. Dzieje się tak zwykle w wypadku banków, które bardzo skrupulatnie podchodzą do sprawdzania Klientów. Decydując się na współpracę z bankami, należy się również liczyć z koniecznością zgromadzenia sporej dokumentacji niezbędnej do wnioskowania.

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00