Kredyt czy pożyczka na zakup nowych maszyn produkcyjnych?

13 sierpnia 2020by manager@artefakt

Kredyt czy pożyczka na zakup nowych maszyn produkcyjnych?

Rozbudowa lub modernizacja parku maszynowego to spore wyzwanie, szczególnie dla małych i średnich firm. Nie wszystkie potrzeby można pokryć ze środków własnych, dlatego przedsiębiorcy tak często poszukują zewnętrznego finansowania inwestycji. Alternatywę dla kredytu bankowego stanowi pożyczka na działalność gospodarczą charakteryzująca się szybką decyzją oraz uproszczeniem formalności. Podpowiadamy, która forma pozyskania środków sprawdzi się lepiej w przypadku podmiotów z sektora MŚP.

Kredyty bankowe dla przedsiębiorców

Finansowanie inwestycji przez bank stanowi jeden z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania niezbędnych środków przez firmę. Pieniądze z kredytu przedsiębiorcy mogą wykorzystywać zarówno na zakup pojedynczych maszyn lub podzespołów, jak i na kompleksową budowę linii produkcyjnych. Wiele banków umożliwia również zaciąganie kredytów na modernizację lub niezbędne prace serwisowe sprzętu, który znajduje się już w posiadaniu firmy. W znaczącej większości przypadków obowiązkiem przedsiębiorcy będzie przedstawienie szczegółowego biznesplanu dotyczącego planowanej inwestycji oraz wyliczenia kosztów.

Inaczej niż szybka pożyczka dla firm, kredyt bankowy wymaga również spełnienia wielu dodatkowych warunków, które dla części przedsiębiorców mogą okazać się niewykonalne. Jako najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia finansowania banki wymieniają m.in.:

  • brak odpowiedniego zabezpieczenia zaciąganego zobowiązania,
  • negatywną historię kredytową przedsiębiorcy w BIK, BIG, KRD,
  • zaległości w ZUS, urzędzie skarbowym lub u kontrahentów,
  • ograniczona zdolność kredytowa, która zdaniem banku nie gwarantuje spłaty zobowiązania.

Pożyczka na działalność gospodarczą

maszyny produkcyjne pożyczkaCo mogą zrobić przedsiębiorcy, którzy nie chcą rezygnować z inwestycji, mimo iż bank odmówił im kredytu na zakup maszyn? Rozwiązaniem, po które z roku na rok sięga coraz więcej firm, stanowi szybka pożyczka dla firm udzielana w sektorze pozabankowym. Jej zaleta to zdecydowane ograniczenie formalności w stosunku do finansowania inwestycji kredytem. Większość firm pożyczkowych nie wymaga od wnioskodawców zaświadczeń o niezaleganiu w ZUS czy urzędzie skarbowym. Ubieganie się o środki nie wymaga również przedstawiania szczegółowego biznesplanu, a pieniądze z pożyczki dla przedsiębiorców mogą zostać wykorzystane na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Niewątpliwą korzyść tego rodzaju wsparcia stanowi fakt, iż całą procedurę można załatwić przez internet. Nie trzeba też długimi tygodniami oczekiwać na decyzję, ponieważ instytucje finansowe udzielają jej nawet w kilka godzin od złożenia wniosku online.

Pożyczka dla przedsiębiorcy czy kredyt: co wybrać?

Nie da się ukryć, że sektor pozabankowy daje przedsiębiorcom znacznie większe możliwości pozyskiwania środków na inwestycje w park maszynowy. Zaletą pożyczek na działalność gospodarczą jest również brak formalności i skrócenie wielomiesięcznej procedury do niezbędnego minimum. Firmy pożyczkowe wydają też zdecydowanie mniej odmów niż banki, co stanowi kolejny argument za taką formą finansowania. Należy jednak pamiętać o tym, by ubiegając się o dodatkowe środki, postawić na sprawdzoną, rzetelną firmę pożyczkową.

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00