Odmrożenie gospodarki – dlaczego warto wziąć pożyczkę pozabankową, by rozruszać firmę?

23 czerwca 2020by manager@artefakt

Odmrożenie gospodarki – dlaczego warto wziąć pożyczkę pozabankową, by rozruszać firmę?

Firmy w zależności od swojej sytuacji finansowej przyjęły różne strategie wychodzenia z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Podczas gdy jedne biznesy walczą o to, by utrzymać się na rynku i nie stracić dotychczasowych klientów, inne wybiegają w przyszłość i próbują wzmocnić się, inwestując w rozwój. Jest też grupa przedsiębiorców, która po wielu tygodniach przymusowego „zamrożenia” działalności musi na nowo zbudować swoją pozycję w branży. W każdym z tych przypadków warto sięgnąć po pomoc finansową, np. pozabankową pożyczkę na spłatę zobowiązań.

Pożyczka pozabankowa dla firm szansą na restart po pandemii

Podstawową zaletą pożyczek dla firm jest ich łatwa dostępność. Wiele przedsiębiorstw z powodów formalnych nie może ubiegać się o pieniądze z Tarczy Antykryzysowej lub otrzymane kwoty nie pozwalają na pokrycie wszystkich zobowiązań. W obliczu niepewnej sytuacji ekonomicznej również banki stosują coraz więcej dodatkowych zabezpieczeń, zamykając przedsiębiorcom drogę do uzyskania kredytu lub leasingu. W takiej sytuacji pożyczka dla firm w sektorze pozabankowym stanowi szansę na skuteczny restart i powrót na rynek. Aby ją otrzymać nie trzeba spełniać skomplikowanych wymogów.

Najważniejsze zalety pożyczki pozabankowej dla przedsiębiorców:

  • uproszczona weryfikacja zdolności kredytowej – bez BIK, KRD, BIG,
  • brak konieczności przedstawiania zaświadczeń o braku zaległości w US oraz ZUS,
  • pożyczka dla firm na dowolny cel,
  • szybka decyzja, brak formalności i poręczycieli,
  • pieniądze przekazane nawet tego samego dnia,
  • możliwość złożenia wniosku przez Internet.

Czy pożyczka pozabankowa dla firm może zostać przeznaczona na rozwój?

pożyczka na rozwój firmyJedną z głównych zalet pozabankowych pożyczek jest to, że można je zaciągać na dowolny cel – pod warunkiem, że jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Pozyskane środki przeznacza się zarówno na pokrycie bieżących należności, takich jak wynagrodzenia pracowników, składki ZUS czy podatki, jak i kosztów związanych z rozruszaniem biznesu po przestoju spowodowanym pandemią. Pieniądze pozwolą na uzupełnienie stanów magazynowych, zapłatę za wykonane usługi transportowe, informatyczne, wynajem samochodów czy dostosowanie zakładu do wymogów sanitarnych.

Wiele firm w obliczu zagrożenia COVID-19 stanęło przed koniecznością zainwestowania w dodatkowe środki bezpieczeństwa takie jak preparaty i systemy do dezynfekcji lokali, maseczki, rękawiczki czy specjalne przegrody higieniczne. Dopasowanie się do wymogów sanitarnych przyczyniło się do powstania nowego rodzaju kosztów, dodatkowo obciążających budżety przedsiębiorstw, starających się powrócić do tradycyjnego świadczenia usług.

Pożyczka na spłatę zobowiązań

Wygodna pożyczka pozabankowa dla firm stanowi również sposób na uregulowanie zaległości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, urzędzie skarbowym czy banku. Zaległości w składkach, podatkach, kredytach czy leasingach należy potraktować priorytetowo, gdyż to one w największym stopniu potrafią zachwiać płynnością finansową. Jeśli więc poszukujesz skutecznego sposobu wsparcia po pandemii, oferta pożyczek pozabankowych Actum Finanse jest tym, na co z pewnością powinieneś zwrócić uwagę.

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00