Czy warto wziąć pożyczkę na spłatę zaległych wynagrodzeń?

24 marca 2020by manager@artefakt

Czy warto wziąć pożyczkę na spłatę zaległych wynagrodzeń?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest terminowa wypłata wynagrodzeń za pracę swoich pracowników. Niestety, sytuacja finansowa firmy nie zawsze pozwala na pokrycie bieżących rachunków przedsiębiorstwa. Czy warto wziąć pożyczkę na spłatę zaległych wynagrodzeń?

Pożyczka na spłatę zobowiązań

Zatrudnienie pracowników wiąże się z regularną wypłatą wynagrodzeń i innych świadczeń. Niewywiązywanie się pracodawcy z obowiązku wypłaty pensji niesie ze sobą spore konsekwencje. Pismo ponaglające do zapłaty zaległego wynagrodzenia, grzywna – to tylko przykłady sposobów, dzięki którym wywiera się presję na pracodawcy, aby jak najszybciej uregulował zaległe wynagrodzenia. Spłata zobowiązań powstałych w wyniku pomyłki w dacie czy sytuacji losowych to jedno, jednak zaległości w wypłacaniu pensji wynikające ze złej sytuacji finansowej firmy to drugie. W takim przypadku wielu przedsiębiorców decyduje się na wzięcie pożyczki na spłatę zobowiązań wobec pracowników.

Czy warto wziąć pożyczkę na firmę?

spłata wynagrodzeń pożyczkaIstnieje kilka rodzajów pożyczek dla firm, co pozwala przedsiębiorcy dopasować ich formę do swoich potrzeb. Pożyczka na spłatę zobowiązań jest tym chętniej udzielana przedsiębiorstwu, im lepszą pozycją na rynku może się pochwalić. Brane są pod uwagę m.in. obroty, przychody i generowane koszty.

Pożyczka na zaległe wynagrodzenia pozwoli przedsiębiorcy na szybkie uregulowanie zaległości, jednak należy pamiętać, aby zaciągnąć ją u dobrej firmy. Mamy wtedy pewność, że warunki będą przejrzyste, a cała umowa, jak i sama transakcja, bezpieczne. Doradcy firmy udzielającej pożyczkę pomogą przejść przez cały proces dokumentacji, co wpływa na szybkość pojawienia się pieniędzy na koncie.

W przypadku przejściowych problemów finansowych firmy zaciągnięcie pożyczki to niezwykle pomocne rozwiązanie, dzięki któremu spłata zaległości nie spędzi nam snu z powiek. Warto przy tym skorzystać z oferty specjalistów, ponieważ wzięcie pożyczki z niesprawdzonego źródła może przyprawić nas o niemałe kłopoty.

 

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00