Jak oszacować kwotę pożyczki na zakup nowego sprzętu biurowego?

12 lutego 2020by manager@artefakt

Jak oszacować kwotę pożyczki na zakup nowego sprzętu biurowego?

Pożyczka na inwestycje stanowi chętnie wybieraną przez przedsiębiorców opcję – dzięki takiemu finansowaniu mogą bardzo szybko uruchomić swój biznes oraz rozwijać go. Jednym z wydatków w każdej firmie jest sprzęt biurowy – jak ocenić, jaka kwota będzie potrzebna na jego zakup?

Pożyczka dla przedsiębiorcy – na jaką kwotę można liczyć?

Chcąc ubiegać się o kredyt w banku, trzeba mieć dobrą historię kredytową oraz wystarczająco wysoką zdolność kredytową. Gdy jest inaczej, bank często odmawia finansowania i w takiej właśnie sytuacji alternatywnym rozwiązaniem okazuje się pożyczka pozabankowa. Jest przyznawana na odmiennych i znacznie mniej restrykcyjnych zasadach, ale wbrew pozorom może opiewać na bardzo wysokie kwoty. Jeśli więc przedsiębiorca planuje zakup nowego sprzętu biurowego, inwestycję może z powodzeniem zrealizować korzystając ze środków firmy pożyczkowej. Choć otrzymanie takiego finansowania jest prostsze niż w banku, przed złożeniem wniosku warto dobrze przeanalizować swoje potrzeby oraz możliwości finansowe i dopasować do nich kwotę pożyczki, by niepotrzebnie jej nie zawyżyć – pozwoli to na zakup wybranych urządzeń, a jednocześnie nie zachwieje płynnością finansową firmy.

Jak oszacować kwotę pożyczki na sprzęt biurowy?

pożyczka sprzęt biurowyUrządzenia biurowe są niezbędne w każdej firmie, jednak nie wszyscy potrzebują sprzętów tak samo wydajnych oraz zaawansowanych. W pierwszej kolejności rozważmy, jakie dokładnie urządzenia są nam potrzebne w codziennej pracy. Należy też zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami i dopasować je ściśle do swoich potrzeb – w ten sposób łatwo zaoszczędzimy na inwestycji i odsetkach, gdyż odrzucimy sprzęty wyposażone w kosztowne, a nieprzydatne dla nas funkcje. To pozwoli natomiast ograniczyć wysokość zaciąganej pożyczki (podobnie jak zakup sprzętów używanych). Kwota pożyczki powinna pokrywać koszty zakupu wybranych produktów, ale także nie obciążać zanadto budżetu – przed podpisaniem umowy można samodzielnie obliczyć koszty pożyczki i wysokość rat w internetowym kalkulatorze lub zapoznać się z dokładnymi kosztami zaprezentowanym przez firmę pożyczkową – uczciwa instytucja nigdy ich nie zatai.

Przed zakupem nowego sprzętu biurowego warto więc w pierwszej kolejności przeanalizować ofertę producentów, wybrać potrzebny sprzęt i oszacować jego koszt, a dopiero następnie określić kwotę pożyczki. To prosty sposób na to, by nie zawyżyć zaciąganego zobowiązania, a tym samym ograniczyć wysokość odsetek.

 

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00