Czy można odroczyć spłatę pożyczki dla firm?

5 grudnia 2019by manager@artefakt

Czy można odroczyć spłatę pożyczki dla firm?

Pozabankowa pożyczka dla firm ma wiele zalet, a jedną z nich jest elastyczna umowa, której warunki można przed podpisaniem negocjować. Pozwala to m.in. na ustalenie optymalnych terminów spłaty poszczególnych rat. W razie potrzeby firmy pożyczkowe oferują również przesunięcie terminu spłaty pożyczki.

Elastyczna umowa a spłata raty pożyczki

odroczenie spłaty pożyczkiPożyczka dla firmy pod hipotekę pozwala na szybkie uzyskanie potrzebnych na różne cele środków finansowych. Firmy pożyczkowe podejmują decyzję o jej udzieleniu na podstawie wypełnionego przez klienta wniosku, nie sprawdzając szczegółowo pożyczkobiorcy w bazach dłużników ani nie oceniając jego zdolności kredytowej wg bankowych standardów. Dodatkowym atutem tego typu finansowania jest elastyczna umowa, do której – jeszcze przed jej podpisaniem – można wnieść swoje uwagi, by poszczególne jej zapisy dostosować do własnych potrzeb. Element umowy stanowi również harmonogram spłaty rat. Pożyczkę dla firm należy spłacać zgodnie z nim, ale istnieje też możliwość wcześniejszego uregulowania całego zobowiązania bez żadnych opłat. Czy działa to również w drugą stronę?

Odroczenie spłaty pożyczki dla firm

Nawet drobne, lecz nieprzewidziane trudności finansowe mogą spowodować, że opłacenie kolejnej raty w terminie określonym w umowie stanie się dla przedsiębiorcy niemożliwe. W uczciwej, rzetelnej firmie pożyczkowej można liczyć w takiej sytuacji na zrozumienie oraz możliwość przesunięcia terminu spłaty raty na inny odpowiadający klientowi dzień. Aby było to możliwe, należy złożyć u pożyczkodawcy wniosek o zmianę terminów spłaty kolejnych rat, w którym wskazuje się nowy proponowany termin oraz krótko uzasadnia przyczynę zaistniałej sytuacji. Trzeba jednak wspomnieć, że zmiana daty zapłaty rat nie wpływa na zmianę terminu zwrotu całej kwoty. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można go przedłużyć, podpisując aneks do umowy.

Jak widać, dobra firma pożyczkowa oferuje różne rozwiązania, które nawet w razie trudności finansowych zapewniają przedsiębiorcy poczucie bezpieczeństwa i umożliwiają uregulowanie zobowiązania. Warto o nie zapytać przed podpisaniem umowy.

 

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00