5 przewag pożyczki pozabankowej od zaufanej instytucji finansowej nad kredytem bankowym

21 sierpnia 2019by manager@artefakt

5 przewag pożyczki pozabankowej od zaufanej instytucji finansowej nad kredytem bankowym

Gdy pojawia się potrzeba uzyskania dodatkowego finansowana dla firmy, w pierwszej kolejności wybór pada na bank i oferowany przez niego kredyt. Tymczasem pożyczka pozabankowa ma wiele zalet, którymi zdecydowanie przewyższa ofertę banku. Oto 5 aspektów działających na korzyść pożyczek pozabankowych.

  1. Minimum formalności

Banki wymagają, by kredytobiorcy spełniali szereg określonych warunków. W związku z tym szczegółowo analizują wiele dokumentów, które trzeba dostarczyć wraz z wnioskiem o kredyt (m.in. zaświadczenia o dochodach czy niezaleganiu w podatkach). Tymczasem hipoteczna pożyczka pozabankowa dla firm nie wymaga przedkładania stosu dokumentów – wystarczy sam wniosek zawierający podstawowe dane dotyczące przedsiębiorstwa i zastawianej nieruchomości.

  1. Krótki czas oczekiwania na decyzję

pożyczki pozabankowe korzyściJuż samo grodzenie dokumentów wymaganych przez bank może zająć sporo czasu. Trzeba do niego doliczyć także czas potrzebny na analizę wniosku, która nierzadko zajmuje nawet kilka tygodni. Instytucje oferujące pożyczki prywatne dla firm działają natomiast znacznie szybciej – wniosek może zostać rozpatrzony jeszcze tego samego dnia, którego został złożony.

  1. Bez BIK i KRD

Bazy danych o dłużnikach są zawsze sprawdzane przez banki, a widniejące w nich zapisy często stanowią przyczynę, dla której odmawiają one udzielenia kredytu. Firma przyznająca pożyczki pozabankowe zwykle nie bierze ich natomiast pod uwagę ani nie zgłasza w nich zaciągniętego zobowiązania.

  1. Elastyczna umowa

Banki przyznają kredyt na określonych zasadach, podczas gdy zapisy w umowie pożyczki pozabankowej można negocjować. Pozwala to dopasować ją do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy.

  1. Dowolny cel

Przeznaczenie kredytu trzeba wyraźnie określić we wniosku kierowanym do banku. Pożyczka pozabankowa dla firm może być natomiast spożytkowana w dowolny sposób, a instytucji udzielającej finansowania nie trzeba o tym informować.

Pozabankowa pożyczka hipoteczna ma wiele zalet, ale tylko pod warunkiem, że zostanie zaciągnięta w rzetelnej i zaufanej firmie. Można wtedy liczyć na szybką analizę wniosku oraz sprawną wypłatę środków – zwykle znacznie większych niż w przypadku bankowego kredytu gotówkowego.

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00