Pożyczka dla firmy – na jakie cele warto ją zaciągnąć?

13 sierpnia 2019by manager@artefakt

Pożyczka dla firmy – na jakie cele warto ją zaciągnąć?

Pozabankowa pożyczka dla firmy jest alternatywą dla tradycyjnego kredytu udzielnego przez bank. Od tego ostatniego różni ją m.in. to, że pożyczkobiorca nie musi określać celu, na jaki ma zamiar przeznaczyć dodatkowe środki. Oznacza to, że pieniądze można wykorzystać w dowolny sposób. Kiedy jednak pożyczka firmowa będzie szczególnie przydatna?

Szybka pożyczka na rozwój działalności

na jakie cele wziąć pożyczkę dla firmyInwestycje w firmie bywają podyktowane różnymi sytuacjami. Czasem stanowią kolejny etap rozwoju przedsiębiorstwa – zakup nowych sprzętów, rozbudowa lub modernizacja budynków firmowych, by poprawić jakość wytwarzanych towarów i świadczonych usług, a także poszerzyć rynek zbytu o nowych odbiorców. Dodatkowe duże fundusze stają wówczas niezbędne i lepiej skorzystać z oferty banku. Czasem jednak zdarza się, że konieczność inwestycji wynika z otrzymania dużego zlecenia, którego nie uda się zrealizować bez zakupu dodatkowych urządzeń, materiałów, przygotowania dodatkowych stanowisk pracy itp. Niestety firmy o słabej zdolności kredytowej nie uzyskają wtedy pomocy finansowej w banku lub nawet jeśli są w dobrej kondycji finansowej nie mają czasu na długotrwałe procedury bankowe. Rozwiązaniem okazuje się pozabankowa pożyczka na rozwój działalności, którą przedsiębiorca otrzyma przy minimum formalności i znacznie szybciej niż w banku.

Pożyczka dla firm na bieżące wydatki

Firmy, które borykają się z trudnościami finansowymi oraz utratą płynności finansowej, mogą przeznaczyć pożyczkę na uregulowanie bieżących zobowiązań – wypłatę wynagrodzeń pracownikom czy kontrahentom oraz uregulowanie opłat w ZUS-ie i US. Dzięki temu firma spłaca zobowiązania i może dalej realizować zlecenia, które pozwolą jej odzyskać finansową stabilność. Wybór pożyczki dla firmy stanowi także jedno z najlepszych rozwiązań, gdy w wyniku sytuacji losowych przedsiębiorstwo zostanie zmuszone do poniesienia dodatkowych kosztów, np. naprawy uszkodzonych urządzeń lub wykonania remontu. Zdarza się również sytuacja w której inwestycja przerosła zakładany koszt i aby ją zakończyć potrzebne są dodatkowe środki. W nieprzewidzianych okolicznościach liczy się czas – im szybciej firma będzie mogła powrócić do działalności, tym mniejsze poniesie straty. Oczekiwanie na niepewną decyzję o przyznaniu kredytu w banku mija się wtedy z celem. Zgodę na udzielenie pożyczki pozabankowej można z kolei uzyskać nawet tego samego dnia, którego zostaną złożone dokumenty.

Możliwość dowolnego zagospodarowania pożyczki dla firm to jedna z największych zalet tego typu finansowania. Warto z niego skorzystać, gdy nie ma szans na kredyt bankowy lub czasu potrzebnego na jego uzyskanie.

 

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00