Pożyczka samochodowa krok po kroku

25 czerwca 2019by manager@artefakt

Pożyczka samochodowa krok po kroku

Zakup samochodu najczęściej wiąże się ze sporym wydatkiem, na którego sfinansowanie z własnych środków wiele osób nie może sobie pozwolić. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazuje się pożyczka na auto, udzielana np. przez prywatne firmy pożyczkowe. Jak ją otrzymać?

Kredyt czy pożyczka na samochód?

Osoby planujące zakup auta mają do wyboru kredyt bankowy lub pożyczkę w instytucji pozabankowej. W pierwszym wypadku środki wypłacane są wyłącznie na konkretny pojazd – jego dane należy podać jeszcze przed podpisaniem umowy. Podobnie wygląda sytuacja w niektórych firmach udzielających pożyczek typowo samochodowych, choć w tym wypadku formalności są mniej skomplikowane niż w banku. Nie zawsze jednak trzeba wskazywać cel, na jaki mamy zamiar przeznaczyć dodatkowe środki. Wiele instytucji pozabankowych udziela pożyczek bez potrzeby podawania takiej informacji. Od oferty banków różni je także krótszy czas, w którym należy uregulować zobowiązanie.

Pożyczka samochodowa – jak ją otrzymać?

pożyczka na samochódProces udzielania pożyczek pozabankowych przebiega o wiele szybciej niż ma to miejsce w banku. Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku – podaje się w nim informacje, na podstawie których dana firma podejmuje decyzję o przyznaniu finansowania. W przypadku pożyczki samochodowej czasem należy też podać dane konkretnego auta, który nas interesuje. W wielu sytuacjach na uzyskanie pożyczki na auto można liczyć bez względu na wiek czy markę pojazdu, a także wtedy, gdy bank z różnych przyczyn odmówił finansowania. Po złożeniu wniosku i uzyskaniu odpowiedzi pozostaje tylko zapoznać się z warunkami umowy oraz podpisać ją – później czekamy już jedynie na wypłacenie środków, które mogą też zostać przelane bezpośrednio na konto sprzedawcy auta.

Gdy brakuje środków na zakup wymarzonego samochodu, najszybszym i wymagającym najmniej formalności rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki pozabankowej. Szybkie rozpatrzenie wniosku oraz wypłata przyznanych pieniędzy zwiększają pewność, że wybrany pojazd nie zostanie sprzedany innemu chętnemu, lecz trafi w nasze ręce.

 

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00