Jak poradzić sobie z brakiem płynności finansowej?

Jak poradzić sobie z brakiem płynności finansowej?

Płynność finansowa stanowi jeden z kluczowych elementów, branych pod uwagę w ocenie kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Jej wahania wymagają skutecznej interwencji.

Płynność finansowa – co to takiego?

Najkrócej rzecz ujmując, tym mianem określa się zdolność terminowego regulowania wszelkich zobowiązań finansowych. W zależności od rodzaju firmy i prowadzonej przez nią działalności zobowiązania te obejmują m.in. wypłatę wynagrodzenia pracownikom, uiszczanie opłat eksploatacyjnych, składek ZUS, podatków, płatności dostawcom i partnerom biznesowym. Problem z płynnością finansową stanowi główny czynnik ryzyka upadku firmy. Trudności z płynności finansową wymagają podjęcia jak najszybszych działań w kierunku uregulowania zobowiązań, żeby uniknąć kar umownych, odsetek czy innych niekorzystnych skutków zalegania z płatnościami.

Sposoby na przywrócenie płynności finansowej

pożyczka na brak płynności finansowejW pierwszym kroku niezbędne jest wykonanie analizy finansowej firmy, by dokładnie określić, jak rysuje się jej kondycja. Warto skorzystać z usług profesjonalnego doradcy finansowego, który nie tylko dokona odpowiednich analiz, lecz także zaproponuje najlepsze rozwiązania wyjścia z problematycznego położenia. Niezależnie od profilu firmy, niezbędne okaże się skuteczne zahamowanie utraty środków, np. przez redukcję kosztów stałych. Jeśli przedsiębiorstwo posiada wierzytelności, jednym ze sposobów poprawienia jego sytuacji finansowej będzie odzyskanie zamrożonych w nich środków np. poprzez ich sprzedaż, ale to wiąże się zwykle z utratą części ich wartości nominalnej. Ponadto rozwiązanie takie nie zawsze jest możliwe i może być wykluczone poprzez zapisy umowne zakazujące cesji wierzytelności – zatem nie tyczy się każdej firmy. Żeby w krótkim czasie uzyskać niezbędną sumę pieniędzy, warto skorzystać z zewnętrznego finansowania. Pożyczka na spłatę zobowiązań to opcja dla tych firm, które potrzebują szybkiego wsparcia finansowego, w dodatku przy minimum formalności i bez badania zdolności kredytowej. Decydując się na ten rodzaj finansowania, warto wybrać certyfikowaną instytucję finansową. Warto jednak pamiętać, aby skalkulować czy płacone raty nie zaburzą jeszcze bardziej płynności finansowej dlatego najlepiej, aby nominał pożyczki mógł być spłacony na koniec umowy.

Sprawdzona pożyczka dla firm jest korzystnym i łatwo dostępnym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy, mogącym uchronić przed bankructwem firmy.

 

manager@artefakt

ACTUM FINANSE

Kontakt do nas

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na każde pytanie. Dodatkowo doradzimy i znajdziemy wspólne rozwiązanie.
Adres
ACTUM Sp. z o.o.
ul. Jagiellońska 39b
70-382 Szczecin
Dane firmy

KRS 0000360723
Regon 320873619
NIP 852-257-60-80
Numer konta:
88 1090 2806 0000 0001 1434 9185

Telefon / E-mail
tel .+48 91 820 11 11
tel. +48 91 820 11 12
info@actum-finanse.pl
Godziny pracy
Pon. - Pt: 08:00 – 16:00