Kredyt dla firmy jest dużą pomocą, pozwalającą na jej rozwój i zwiększenie obrotów. Przedsiębiorcy stają przed wyborem: czy skorzystać z pożyczki pod zastaw nieruchomości, czy kredytu bankowego? Poniżej przedstawimy wszystkie wady i zalety obu rozwiązań oraz wymagania, które firmy muszą spełnić, by móc sięgnąć po taką opcję.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – charakterystyka

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to rozwiązanie dla firm, którym zależy na czasie. Zdarza się, że potrzeba dodatkowego finansowania jest nagła i wymaga szybkiego pozyskania dodatkowych środków, np. w przypadku niespodziewanej okazji dla marki na dodatkowe zlecenia czy nowy lokal w dobrej lokalizacji, dostępny w atrakcyjnej cenie. Krótki czas oczekiwania na zastrzyk gotówki jest także niezwykle ważny w przypadku strat finansowych czy zobowiązań, które wymagają szybkiego spłacenia.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest umową, w której zabezpieczeniem kredytu staje się dom, mieszkanie lub inny budynek, należący do klienta. Pożyczkobiorca może uzyskać na tej podstawie wysoką sumę kredytu, wynoszącą aż do 50% wartości nieruchomości (LTV). Po spłacie wszystkich należności, na które składają się: pożyczona suma, odsetki oraz prowizja, zastawiona nieruchomość staje się na powrót wyłączną własnością kredytobiorcy.

Przy pożyczce pod zastaw nieruchomości klient pozostaje w posiadaniu obiektu lub działki, czyli może nadal z niej korzystać. Jest to wyjątkowa okazja dla przedsiębiorców, którzy posiadają nieruchomość, i mogą skorzystać z jej wartości, by zapewnić sobie dodatkowe fundusze w ramach kredytu pod zastaw.

Finansowanie firmy z kredytu bankowego

Pozyskanie funduszy dla firmy za pomocą kredytu bankowego również jest dobrym rozwiązaniem, ale wiążącym się z dłuższym czasem oczekiwania oraz wieloma formalnościami i wymaganiami do wypełnienia. Banki kładą duży nacisk na sprawdzenie kredytobiorcy pod kątem wypłacalności, dlatego uzyskanie kredytu wiąże się z przygotowaniem dokumentacji urzędowej, w tym zaświadczeń o dochodach przedsiębiorstwa. Na niekorzyść przemawia tu niestety czas – przygotowanie wszystkich formalności jest czasochłonne dla klienta, który dodatkowo musi się liczyć z długim okresem rozpatrywania wniosku przez bank. Instytucje te nakładają też na pożyczkobiorcę liczne ograniczenia, które mogą znacznie utrudnić otrzymanie pomocy finansowej w formie kredytu.

Najlepsze rozwiązanie – pożyczki pod zastaw nieruchomości pozabankowe

Najbardziej korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców są pożyczki pod zastaw nieruchomości pozabankowe. Dlaczego? W odróżnieniu od kredytów bankowych, skorzystać z nich może niemal każdy przedsiębiorca – jedyne wymagania to otwarta działalność gospodarcza i nieruchomość, której hipoteką można dysponować.

 Uzyskanie pozabankowej pożyczki pod zastaw nieruchomości jest proste ze względu na szereg ułatwień, jakie klientom proponują firmy pożyczkowe. Należą do nich:

  1. Minimum formalności – klient nie musi dostarczać sterty zaświadczeń, by móc wnioskować o kredyt. Jedyne potrzebne dokumenty to:

- wypełniony formularz,

- dokument potwierdzający tożsamość,

- akt notarialny lub inny dowód własności nieruchomości,

- ewentualnie wypis i wyrys z mapy ewidencyjnej budynku,

- zdjęcia nieruchomości, mającej stanowić zabezpieczenie kredytu pod hipotekę.

  1. Możliwość wykorzystania w ramach zabezpieczenia nie tylko domu czy mieszkania, ale także:

- działki budowlanej lub rolnej, zabudowanej lub nie,

- hotelu lub pensjonatu,

- lokalu użytkowego,

- obiektu przemysłowego.

  1. Możliwość wykorzystania hipoteki nieruchomości, która:

- jest obciążona kredytem hipotecznym w banku,

- jest zadłużona,

- nie jest własnością kredytobiorcy, ale osoby trzeciej; za zgodą jej właściciela klient może użyć jej w formie zabezpieczenia swojej pozabankowej pożyczki pod zastaw nieruchomości.

  1. Brak informacji dla Biura Informacji Kredytowej o zaciągniętym kredycie.
  2. Brak konieczności przedłożenia urzędowego zaświadczenia o dochodach przedsiębiorstwa – klient samodzielnie składa oświadczenie.
  3. Dowolny cel na kredyt pod hipotekę.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Decydując się na pozabankową pożyczkę pod zastaw nieruchomości, klient zyskuje kilka korzyści, które mogą przeważyć o opłacalności tego rozwiązania nad skorzystaniem z oferty banku. W poniższej tabeli znajduje się porównanie najważniejszych cech pozabankowej pożyczki oraz kredytu bankowego.

 

Pożyczka pozabankowa

Kredyt bankowy

Czas oczekiwania na akceptację wniosku

Już od jednego dnia od złożenia dokumentów

Długi czas oczekiwania, nawet do kilku miesięcy

Zaświadczenie o dochodach

nie

Tak

Możliwość negocjowania umowy

tak

Nie

Możliwość zabezpieczenia kredytu nieruchomością zadłużoną lub obciążoną kredytem

tak

Nie

Możliwość wykorzystania nieruchomości należącej do osoby trzeciej

tak

Nie

Pomoc w zebraniu potrzebnych dokumentów

tak

Nie

Poinformowanie Biura Informacji Kredytowej o zobowiązaniu

nie

Tak

 

Ponadto, wybierając pozabankową pożyczkę pod zastaw nieruchomości, klient nie jest narażony na opłaty wstępne ani inne ukryte koszty, które nie są zawarte w umowie.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości z komornikiem – to możliwe!

Kolejną przewagą nad kredytami bankowymi jest fakt, że możliwe jest uzyskanie pożyczki pod zastaw nieruchomości z komornikiem. Nawet osoba zadłużona może skorzystać z pozabankowej oferty pożyczkowej, również w przypadku, kiedy nieruchomość mająca stanowić zabezpieczenie kredytu jest obciążona.

Takie rozwiązanie sprawia, że nawet przedsiębiorstwa w złej sytuacji finansowej mogą liczyć na kredyt na wysoką sumę – wynoszącą do 50% wartości nieruchomości, która stanowi jego zabezpieczenie. W takim przypadku pożyczka pod zastaw nieruchomości stanowi inwestycję w przyszłość firmy. Z jej pomocą można rozwinąć markę, poszerzyć jej działalność oraz zwiększyć jakość usług, a co za tym idzie, stopniowo zwiększać przychód – jest to więc sposób na przywrócenie firmie świetności i pozbycie się problemów finansowych.

Jak wygląda umowa pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Zawarcie umowy pożyczki pod zastaw nieruchomości nie jest trudnym procesem, szczególnie, że klienci mogą liczyć na fachową pomoc doradców z firm pożyczkowych. Najważniejszym etapem jest wypełnienie specjalnego formularza, zawierającego dane o kredytobiorcy, a także jego wymagania odnośnie sumy kredytu. Do formularza należy dołączyć pozostałe potrzebne dokumenty, których jest naprawdę niewiele. Firma szybko rozpatruje wniosek i przygotowuje umowę pożyczki pod zastaw nieruchomości – klient może ją zaakceptować lub negocjować zawarte w niej warunki.

Umowa określa obowiązki obu stron na umówionych i zaakceptowanych przez pożyczkobiorcę i pożyczkodawcę warunkach. Jest w niej zawarta wysokość kredytu oraz znajdują się informacje o nieruchomości stanowiącej jego zabezpieczenie. Klient otrzymuje również szczegółowe informacje o płatnościach – poznaje dokładną wysokość rat, ich ilość oraz terminy spłaty, dzięki czemu może zaplanować budżet swojego przedsiębiorstwa na wszystkie miesiące, obejmujące zobowiązanie finansowe.

Pożyczki pod zastaw w Szczecinie – ze sprawdzonym partnerem

kredyt pod zastaw Szczecin

Jeśli chcą Państwo zdecydować się na pożyczki pod zastaw w Szczecinie, najlepiej wybrać współpracę ze sprawdzoną, rzetelną firmą. Warto zwrócić uwagę, czy pożyczkodawca zapewnia jasne warunki kredytu, nie żąda dodatkowych opłat za rozpatrzenie wniosku i nie zwleka z umową – dzięki temu będziemy mieli pewność, że mamy do czynienia z solidną firmą pożyczkową.

Wybór odpowiedniego partnera w przypadku pożyczek pod zastaw jest niezwykle ważny – warto wybrać najbardziej korzystną dla swojego przedsiębiorstwa opcję, pozwalającą uzyskać wysoką sumę w krótkim czasie. Najlepiej decydować się na firmy, które oferują pożyczki na dowolny cel dla działalności gospodarczej – dzięki temu wydatki przedsiębiorcy nie będą ograniczone przez wymóg co do konkretnych działań.

Dobrze zorientować się także, czy firma pożyczkowa umożliwia wcześniejszą spłatę kredytu, a także, czy można negocjować jej przedłużenie – taka elastyczność sprawi, że niezależnie od sytuacji, przedsiębiorstwo będzie mogło zrealizować zobowiązania finansowe w odpowiednim dla siebie czasie.

 Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.