Kredyt pod zastaw nieruchomości jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, pozwalającym na zyskanie dużej dodatkowej kwoty dla firmy. Na czym jednak dokładnie polega, jaką sumę można tym sposobem uzyskać i jakie wymagania trzeba spełnić, by go otrzymać? Odpowiadamy na te pytania w artykule poniżej.

Kredyt pod zastaw nieruchomości – definicja

Kredyt pod zastaw nieruchomości to pożyczka udzielana z zabezpieczeniem w formie nieruchomości, stanowiącej własność pożyczkobiorcy. Opiera się ona na hipotece domu czy mieszkania, ustanowionej w dziale IV księgi wieczystej obiektu.

Pożyczka tego typu stanowi najlepsze rozwiązanie dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które potrzebują większej sumy w krótkim czasie, a nie chcą się ubiegać o pożyczkę z banku. Skorzystanie z usług bankowych jest często czasochłonne, wymaga przedkładania licznych dokumentów i zaświadczeń, a wnioski bywają rozpatrywane przez długi czas. Kredyt pod zastaw nieruchomości jest najlepszą alternatywą, nie stawiającą przed pożyczkobiorcą wielu wymagań.

Kwoty, które można uzyskać za pomocą pożyczki tego typu, są zależne od wartości zastawianego obiektu i mogą osiągnąć do 50% jego wartości, dzięki czemu propozycje dla klientów wynoszą od 20 000 do aż 1 000 000 zł. Dodatkową korzyścią jest fakt, że pieniądze te można przeznaczyć na dowolny cel przedsiębiorstwa – nie trzeba więc martwić się, że wybrana przez nas przyczyna zaciągnięcia pożyczki nie spełni wymagań pożyczkodawcy.

Jakie są wymagania dla osoby, która chce skorzystać z kredytu pod zastaw nieruchomości? Warunki nie są trudne do spełnienia, dlatego z takiej pożyczki może skorzystać niemal każda osoba, posiadająca własną działalność gospodarczą. W tabelce poniżej zostały przedstawione wszystkie wymagania, jakie należy spełnić, by uzyskać kredyt pod zastaw nieruchomości.

Posiadanie działalności gospodarczej

tak

Właściciel lub współwłaściciel nieruchomości

tak

Dostarczenie dokumentacji potwierdzającej własność obiektu

tak

Dokumenty finansowo-dochodowe firmy

nie

Wniesienie opłat wstępnych

nie

Posiadanie nieruchomości bez obciążeń kredytowych

nie

 

Jakie natomiast są wymagania odnośnie nieruchomości, która będzie stanowiła przedmiot zabezpieczenia? Ta kwestia również pozostawia dużą swobodę, ponieważ przedsiębiorca może wybrać nieruchomość, która:

- nie należy bezpośrednio do niego – jeżeli jej właściciel wyrazi zgodę na wykorzystanie jej w roli zabezpieczenia przy pożyczce,

- jest zadłużona – w takim przypadku, kiedy staje się zabezpieczeniem kredytu, prywatni wierzyciele klienta nie mogą jej zająć ani przeprowadzić na niej czynności egzekucyjnych,

- jest obciążona kredytem hipotecznym – klient może nadal spłacać kredyt na dany budynek, jeśli staje się on zabezpieczeniem przy pożyczce, pod warunkiem, że będzie terminowo wywiązywał się z rat.

Kredyt pod zastaw nieruchomości

Kredyt pod zastaw mieszkania dla firmy

Kredyt pod zastaw mieszkania lub domu stanowi szansę na zdobycie większej sumy pieniędzy dla firmy. Ponieważ cel zaciągnięcia takiej pożyczki jest dowolny, można go wykorzystać do rozwoju swojego przedsiębiorstwa, który zaowocuje większymi przychodami w przyszłości. Przykładowo, przedsiębiorca chce otworzyć nową siedzibę firmy w innej lokalizacji, by zdobyć nowych klientów i postawić na rozwój swojej marki. Potrzeba na to dużych funduszy, a nie chce korzystać z opcji pożyczki bankowej. Jest za to właścicielem nieruchomości, dzięki czemu może wnioskować o kredyt pod zastaw mieszkania. Uzyskuje na tej podstawie dużą pożyczkę, która umożliwia mu otworzenie i wyposażenie nowego lokalu. Przedsiębiorstwo się rozrasta, zyski są większe, a po spłacie kredytu pod zastaw mieszkania pożyczkobiorca nadal jest właścicielem swojej nieruchomości.

Inne przykładowe sytuacje, w których przedsiębiorca może skorzystać z kredytu pod zastaw mieszkania, to:

- potrzeba zakupienia nowego sprzętu,

- konieczność powiększenia floty firmy o nowe samochody,

- spłata innych należności finansowych,

- różne sytuacje losowe.

Dzięki krótkiemu czasowi oczekiwania na akceptację wniosku o pożyczkę pod hipotekę nieruchomości, przedsiębiorstwo może bardzo szybko otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki, umożliwiający realizację celów marki.

Kredyt pod hipotekę – korzyści

Skorzystanie z opcji kredytu pod hipotekę daje wiele korzyści dla przedsiębiorcy, który potrzebuje dodatkowych funduszy dla swojej firmy. Jakie są więc zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości?

 1. Wysokie kwoty udzielanej pożyczki – kredyt pod zastaw nieruchomości to do 50% wartości jej hipoteki, dlatego przedsiębiorca może liczyć na zadowalającą go sumę
 2. Niewielkie wymagania dotyczące otrzymania pożyczki pod hipotekę domu lub mieszkania, co pozwala niemal każdemu przedsiębiorcy na skorzystanie z tej opcji
 3. Krótki czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku, dzięki czemu można szybko uzyskać kredyt pod zastaw nieruchomości
 4. Możliwość wykorzystania otrzymanej pożyczki na dowolny cel swojej działalności gospodarczej, co pozwala zrealizować każdy plan przedsiębiorstwa
 5. Możliwość przedłużenia czasu spłaty kredytu pod zastaw nieruchomości
 6. Brak konieczności przedstawiania dokumentów odnośnie dochodów przedsiębiorstwa
 7. Możliwość wykorzystania nieruchomości różnego typu, nie tylko mieszkań i domów
 8. Możliwość zabezpieczenia kredytu za pomocą nieruchomości obciążonych lub spłacanych
 9. Elastyczność warunków umowy, którą można negocjować
 10. Jasny system rat, dzięki któremu klient zawsze wie, ile musi zapłacić w danym miesiącu
 11. Minimum formalności, co przyspiesza czas otrzymania decyzji o przyznaniu pożyczki pod hipotekę nieruchomości
 12. Pożyczka nie zostaje zgłoszona do Biura Informacji Kredytowej.

Kredyt pod hipotekę

Kredyt hipoteczny pod zastaw innej nieruchomości – czy jest możliwy?

Czy można otrzymać kredyt hipoteczny pod zastaw innej nieruchomości? Tak – nie tylko właściciele domów i mieszkań mogą liczyć na otrzymanie pożyczki pod hipotekę. Dzięki takiej elastyczności w wyborze obiektu, który ma stanowić zabezpieczenie kredytu, zwiększa się ilość osób, które mogą skorzystać z tego rozwiązania. Kredyt hipoteczny można otrzymać pod zastaw:

- domu lub mieszkania,

- hotelu lub pensjonatu,

- działki rolnej lub budowlanej – również niezabudowanej,

- lokalu użytkowego,

- obiektu przemysłowego.

Jak już było wspomniane wcześniej, nie trzeba być jedynym właścicielem danej nieruchomości – może być ona wykorzystana również przy zgodzie współwłaścicieli, lub w przypadku, kiedy pożyczkobiorca nie jest właścicielem obiektu w świetle prawa, ale posiada zgodę osób posiadających prawo własności do nieruchomości.

Czy można dostać kredyt pod zastaw nieruchomości bez zdolności kredytowej?

Pożyczka pod hipotekę jest również opcją dla osób zadłużonych, które nie mogą liczyć na pomoc banku. Można otrzymać kredyt pod zastaw nieruchomości bez zdolności kredytowej, jeśli spełnia się inne warunki, konieczne do jego zaciągnięcia – czyli posiadanie działalności gospodarczej oraz możliwość dysponowania nieruchomością pod zabezpieczenie pożyczki. Nawet obciążony obiekt może stanowić takie zabezpieczenie, co zwiększa szansę otrzymania tego typu kredytu przez osobę, posiadającą inne zobowiązania finansowe.

Podsumowanie

Kredyt pod zastaw nieruchomości stanowi najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą w krótkim czasie otrzymać wysoką pożyczkę na dowolny cel dla swojej firmy. Minimalne formalności i mało warunków koniecznych do spełnienia, by otrzymać taką pomoc, sprawiają, że jest to rozwiązanie wygodne, z którego może skorzystać niemal każda osoba, posiadająca działalność gospodarczą oraz mogąca zarządzać nieruchomością.

Skorzystanie z kredytu pod zastaw nieruchomości pozwala na większą inwestycję w rozwój firmy, lub jest pomocą w przypadku sytuacji losowych lub przy spłatach dotychczasowych należności finansowych. Możliwość negocjowania warunków umowy, dogodny termin spłaty zobowiązania rozłożonego na odpowiedniej wysokości raty i jasne warunki współpracy sprawiają, że pożyczka pod hipotekę mieszkania lub domu jest rozwiązaniem wygodnym i bezpiecznym, stanowiącym nieocenioną pomoc w przypadku, kiedy nie chce się skorzystać z ofert proponowanych przez banki.

 Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.