Kredyt pod hipotekę domu i mieszkania – czym jest?

Kredyt pod hipotekę domu i mieszkania to pożyczka udzielana przedsiębiorcom, dla której zabezpieczeniem będzie wybrana przez pożyczkobiorcę nieruchomość. Jest to prosty do uzyskania kredyt, dzięki któremu w krótkim czasie i przy minimalnych formalnościach można zyskać nawet do miliona złotych. Taki zastrzyk do budżetu firmy może naprawdę sporo zmienić i odwrócić jej sytuację o 180 stopni – dlatego stanowi tak świetne rozwiązanie przy nieprzewidzianych wydatkach i w sytuacjach losowych.

Dużą zaletą kredytu pod hipotekę są niskie wymagania, które należy spełnić, by go uzyskać. Uproszczenie całego procesu udzielenia pożyczki sprawia, że może go dostać niemal każda osoba fizyczna posiadająca działalność gospodarczą, która może dysponować nieruchomością – nawet, jeśli nie jest jej właścicielem w świetle prawa. Jak to możliwe? Wystarczy, żeby właściciele domu czy mieszkania poręczyli pożyczkę i wyrazili zgodę na obciążenie należącej do nich nieruchomości kredytem na hipotekę.  Znacznie ułatwia to cały proces, również w przypadku, kiedy jest się współwłaścicielem lokalu.

Dla kogo więc kredyt pod hipotekę domu i mieszkania będzie najlepszym rozwiązaniem? Dla przedsiębiorcy, który potrzebuje większego wsparcia finansowego, ale nie chce korzystać z ofert banków, które stawiają wysokie wymagania, a uzyskanie u nich pożyczki może trwać bardzo długo. Jeśli jest posiadaczem nieruchomości zabudowanej lub niezabudowanej, może swobodnie wziąć kredyt pod hipotekę i uzyskać dużą kwotę nawet w jeden dzień po złożeniu dokumentów. Jest to duża pomoc w nagłych sytuacjach.

Przy kredycie pod hipotekę nie jest się także wpisywanym w rejestrze Biura Informacji Kredytowej, dzięki czemu pożyczka ta nie przeszkadza w razie konieczności podjęcia się innych zobowiązań finansowych.

Kredyt pod hipotekę to od 20 000 do 1 000 000 zł dodatkowych funduszy dla Twojej firmy.jpg

Kredyt pod hipotekę dla zadłużonych

Co jednak w przypadku, kiedy nieruchomość jest zadłużona? Czy wyklucza to możliwość uzyskania kredytu pod hipotekę?

Na szczęście nie. Można uzyskać kredyt pod hipotekę dla zadłużonych – w takim przypadku nieruchomość, która zabezpiecza swoją wartością pożyczkę, jest wolna od możliwości jej obciążania przez osobistych wierzycieli pożyczkobiorcy. Niemożliwe jest także wszczęcie przez nich postępowania egzekucyjnego na danej nieruchomości. Dzięki temu jest ona bezpieczna i może stanowić zabezpieczenie dla kredytu pod hipotekę.

Również w przypadku nieruchomości ze spłacanym wciąż kredytem hipotecznym nie będzie problemu z uzyskaniem pożyczki pod zastaw mieszkania czy domu. Nieruchomość obciążona zobowiązaniem wobec banku może stanowić zabezpieczenie kredytu pod hipotekę, pod warunkiem, że Klient będzie terminowo wywiązywał się z płatności rat.

Możliwość uzyskania kredytu pod hipotekę dla zadłużonych sprawia, że niemal każdy przedsiębiorca może liczyć na dużą pomoc finansową za sprawą takiego rozwiązania, niezależnie od wcześniejszych zobowiązań wobec osobistych wierzycieli. Fakt, że nieruchomość może być ciągle spłacana przez Klienta, również znacznie ułatwia proces starania się i otrzymania takiej pożyczki.

Kredyt pod hipotekę – warunki udzielenia

Pożyczka pod zastaw domu czy mieszkania jest prosta do uzyskania, jednak należy spełnić kilka kryteriów, by móc liczyć na takie wsparcie. Warunki udzielenia kredytu pod hipotekę są następujące:

- posiadanie działalności gospodarczej,

- posiadanie prawa do zarządzania nieruchomością jako jej właściciel, współwłaściciel lub osoba posiadająca zgodę właściciela; jako nieruchomość w tym przypadku jest liczony:

    - dom lub mieszkanie,

    - lokal użytkowy,

    - hotel lub pensjonat,

    - działka budowlana lub rolna,

    - obiekt przemysłowy,

- złożenie podpisanego formularza pożyczkowego, na którym zaznacza się oczekiwaną kwotę pożyczki,

- wskazanie wybranej nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie dla kredytu pod hipotekę,

- dostarczenie kilku podstawowych dokumentów:

    - dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości,

    - aktu notarialnego lub innego dokumentu, który zaświadcza o własności danej nieruchomości,

    - zdjęcia nieruchomości,

    - opcjonalnie także wypis z mapy ewidencyjnej.

Jak widać, wymagania są naprawdę niewielkie, a proces otrzymania pożyczki pod zastaw mieszkania lub domu jest niezwykle prosty i skrócony do minimum.

Przy kredycie pod hipotekę nie są oczekiwane takie punkty, jak:

- dokumenty finansowo-dochodowe przedsiębiorstwa,

- opłaty wstępne za rozpatrzenie wniosku.

W Actum Finanse Klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc na każdym etapie starania się o pożyczkę – wystarczy się zgłosić, a eksperci wyjaśnią wszystkie wątpliwości odnośnie kredytu pod hipotekę, pomogą wypełnić formularz pożyczkowy, a nawet zebrać wszystkie potrzebne do zawarcia umowy dokumenty. To jeszcze bardziej przyspiesza i upraszcza cały proces.

kredyt pod hipotekę na dowolny cel

Kredyt pod hipotekę – na dowolny cel!

Kolejnym ułatwieniem w przypadku kredytu pod hipotekę jest fakt, że może on zostać udzielony na dowolny cel przedsiębiorstwa. Dzięki temu ograniczenia są bardzo małe, a Klient może uzyskać dodatkowy, wysoki wpływ do budżetu z wybranego przez siebie powodu. Dodatkowe pieniądze można przeznaczyć m.in. na:

- zakup nieruchomości,

- rozwój firmy, np. wynajem i wyposażenie nowej siedziby,

- zakup samochodu,

- spłacenie zobowiązań finansowych,

a także inne cele, wymagające wyłożenia większej ilości gotówki w krótkim czasie. Zdecydowanie się na kredyt pod hipotekę na dowolny cel firmy pozwala na zrealizowanie ambitnych planów, zakup potrzebnego do rozwoju przedsiębiorstwa sprzętu czy pomoc w razie jakichkolwiek problemów. W każdym przypadku jest to inwestycja w przyszłość, która z pewnością przyniesie korzyści.

Podsumowując, czy warto wziąć kredyt pod hipotekę domu lub mieszkania? Odpowiedź jest oczywiście zależna od indywidualnej sytuacji każdego Klienta, jednak najczęściej jest to opłacalne rozwiązanie, przynoszące wiele korzyści. Do największych zalet kredytu pod hipotekę należą:

- duża suma pożyczki, stanowiąca nawet połowę wartości nieruchomości – od 20 000 do 1 000 000 zł,

- szybki czas realizacji pożyczki – nawet w dzień po dostarczeniu potrzebnych dokumentów,

- możliwość wybrania dowolnego celu dla kredytu pod hipotekę,

- minimalne formalności,

- brak konieczności przedstawienia zaświadczenia o dochodach,

- niskie wymagania do spełnienia w celu zawarcia umowy,

- możliwość zastawienia hipoteki domu lub mieszkania objętych kredytem hipotecznym w banku,

- możliwość zastawienia zadłużonej nieruchomości,

- brak opłat wstępnych przed podpisaniem umowy,

- możliwość przedłużenia okresu spłaty,

- jasne zasady odnośnie spłaty kredytu pod hipotekę oraz wysokości rat.

Kredyt pod hipotekę jest świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy potrzebują szybkiej pożyczki na wysoką kwotę, i są w stanie zabezpieczyć ją własną nieruchomością. Dzięki przejrzystej umowie Klient od początku jest informowany o wysokości rat oraz ich ilości, a także wszystkich terminach spłaty. Dzięki temu może z góry zaplanować budżet swojego przedsiębiorstwa i przewidzieć koszty, jakie poniesie. Nie jest także narażony na opłaty wstępne ani uciążliwe formalności – może za to liczyć na profesjonalne porady na każdym etapie wnioskowania o pożyczkę. Takie rozwiązanie sprawia, że proces otrzymania dodatkowych, wysokich funduszy przebiega bardzo sprawnie, a także jest prosty i przejrzysty dla Klienta. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zastawienia nieruchomości zadłużonej lub obciążonej kredytem, a także szeroki wybór lokali, jakie mogą zostać uznane za zabezpieczenie dla pożyczki – od mieszkalnych po użytkowe i przemysłowe.

 Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.