Kredyt pod zastaw nieruchomości jest szansą na uzyskanie wysokiej pożyczki na korzystnych warunkach, bez konieczności dokumentacji przychodów swojej firmy. Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać tego typu pomoc i na jaką kwotę może ona opiewać?

 

Pożyczka pod zastaw mieszkania – na czym polega i jaką kwotę można uzyskać?

 

Kredyt pod zastaw mieszkania to alternatywa dla pożyczki bankowej, dostępna dla szerszego grona klientów – a to ze względna niewielkie wymagania, jakie trzeba spełnić, by móc się o nią starać. Jest sposobem na szybkie uzyskanie wysokiej kwoty na atrakcyjnych warunkach. Można skorzystać z dwóch typów pożyczki zabezpieczonej nieruchomością. Najczęściej stosowane przez ACTUM umowy to pożyczki hipoteczne, ale w określonych sytuacjach występuje również pożyczki pod zastaw nieruchomości, który jest potoczą nazwą przewłaszczenia na zabezpieczenie.

 

Pożyczka pod zastaw mieszkania:

 

Jest to kredyt pod hipotekę, którego zabezpieczeniem staje się wybrana nieruchomość, należąca do klienta lub innej osoby – za jej zgodą. Mieszkanie zostaje obciążone zastawem na rzecz wierzyciela, przy czym klient nadal może z niego korzystać. Kiedy należność wynikająca z kredytu pod hipotekę i związanych z nim płatności zostanie uregulowana, zastaw przestaje istnieć, a hipoteka jest wykreślana. Jedynie w przypadku zaniechania płatności w wyznaczonym terminie spłaty pożyczki pod zastaw nieruchomości istnieje możliwość wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

 

Przewłaszczenie na zabezpieczenie

 

W przypadku przewłaszczenia na zabezpieczenie, zostaje zawarta umowa, w której klient przenosi własność swojej nieruchomości na pożyczkodawcę. Może jednak nadal korzystać z lokalu stanowiącego zastaw. Wierzyciel zobowiązuje się do zwrócenia własności klientowi w momencie, kiedy wszystkie należności związane z kredytem zostaną spłacone. W przypadku niewywiązania się z umowy przez klienta, wierzyciel może sprzedać nieruchomość i rozliczyć uzyskaną cenę ze swoimi wierzytelności, a ewentualną różnicę musi zwrócić klientowi.

 

Kwota, jaką można uzyskać dzięki kredytowi pod zastaw nieruchomości, może wynosić aż do 50% wartości mieszkania, co pozwala na uzyskanie w krótkim czasie od 20 000 do 1 000 000 zł. Jej spłata jest podzielona na raty, których wysokość oraz terminy spłaty zostają uzgodnione wcześniej w umowie. Dzięki temu klient dokładnie wie, na jakie sumy musi być przygotowany w konkretnych miesiącach.

pożyczka pod zastaw nieruchomości

Kto może się starać o kredyt pod zastaw nieruchomości?

 

Kredyt pod zastaw mieszkania nie wymaga spełnienia wielu warunków, wiąże się także jedynie z minimum formalności, jakimi powinien zająć się klient.

 

Podstawowe wymagania wobec klienta to:

- posiadanie działalności gospodarczej lub przynależność do spółki cywilnej

- posiadać nieruchomość pod zastaw, która będzie stanowiła zabezpieczenie pożyczki lub wskazać osobę, która taką nieruchomość udostępni

 

Firmy oferujące pożyczki pod zastaw nieruchomości ułatwiają klientom uzyskanie kredytu, nie wymagając własności nieruchomości w sensie prawnym – oznacza to, że o kredyt pod hipotekę może starać się również osoba, która nie jest właścicielem budynku, a jedynie posiada zgodę na jego obciążenie od prawnych właścicieli.

 

Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że kredyt pod zastaw nieruchomości może zostać zabezpieczony nie tylko mieszkaniem, ale również domem, hotelem, pensjonatem, obiektem przemysłowym czy działką budowlaną lub rolną, co poszerza grupę klientów mogących skorzystać z tej opcji szybkiego pozyskania wysokiej kwoty.

 

Niewiele formalności również stanowi duże uproszczenie. Klient musi dostarczyć jedynie:

 

- wniosek o pożyczkę pod zastaw mieszkania,

- dokument tożsamości,

- akt notarialny lub inny dokument, potwierdzający własność nieruchomości,

- zdjęcia zastawianej nieruchomości,

- ewentualnie wyrys i wypis z mapy ewidencyjnej nieruchomości.

 

Nie jest wymagane dokumentowanie przychodów swojej działalności – wystarczy oświadczenie klienta.

 

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – jakie są ich zalety?

 

Kredyt pod zastaw mieszkania ma wiele zalet, dzięki którym stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla klientów, którzy chcą w krótkim czasie uzyskać wysoką kwotę dla swojego przedsiębiorstwa. Do najważniejszych z nich należą:

- dowolność celu, na jaki zostanie zaciągnięta pożyczka pod zastaw nieruchomości,

- krótki czas rozpatrywania wniosku – nawet w ciągu jednego dnia od dostarczenia dokumentów,

- możliwość uzyskania bardzo wysokiej kwoty,

- przejrzyste warunki umowy,

- ustalone z góry terminy spłat oraz wysokość i ilość rat,

- możliwość negocjowania warunków umowy,

- możliwość wcześniejszej spłaty kredytu pod hipotekę bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat,

- brak informowania o zaciągniętej pożyczce pod zastaw mieszkania Biura Informacji Kredytowej,

- możliwość zastawienia nieruchomości, która jest obciążona kredytem bankowym (pod warunkiem terminowego wywiązywania się z należności).

pożyczki pod hipotekę w szczecinie

Kredyt pod hipotekę w Szczecinie – jaką ofertę wybrać?

 

Warto skorzystać z usług zaufanej firmy, specjalizującej się w pożyczkach pod zastaw mieszkania w Szczecinie. Doświadczony pożyczkobiorca zaoferuje najbardziej korzystne i przejrzyste warunki umowy, nie będzie także żądał żadnych opłat wstępnych – jedyne płatności będą związane bezpośrednio z zaciągniętym kredytem pod zastaw nieruchomości.Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.