Kredyt pod hipotekę domu lub mieszkania umożliwia uzyskanie dużej kwoty w krótkim czasie. Niskie wymagania, które trzeba spełnić, by je uzyskać, sprawiają, że jest to doskonałe rozwiązanie dla wielu osób. Kto dokładnie może się o niego starać, jak go otrzymać oraz jakie są ograniczenia dotyczące celu, na który może być przeznaczony?

 

Kredyt pod hipotekę – dla osób prywatnych i dla firm

Kredyt pod hipotekę oznacza pożyczkę, w tym przypadku pozabankową, dla której zabezpieczeniem staje się nieruchomość, należąca do kredytobiorcy. Suma pożyczki jest w takim wypadku ustalana indywidualnie i jest zależna od wartości danej nieruchomości, od której jest wyliczana z wykorzystaniem podanego z góry LTV, czyli stosunku kwoty kredytu do wartości jego zabezpieczenia.

Kredyt pod zastaw nieruchomości jest rozwiązaniem przeznaczonym zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, jednak dzisiaj skupimy się na tej pierwszej grupie: osobach, które posiadają działalność gospodarczą lub są członkami spółek.

 

Kredyt pod hipotekę to duża szansa dla każdej firmy, stanowiąca korzystną alternatywę dla pożyczki bankowej. Dlaczego? Przede wszystkim oznacza o wiele krótszy czas oczekiwania i wiąże się z dużo mniejszą ilością formalności. Przy ofercie bankowej nie można liczyć na szybkie rozpatrzenie wniosku – proces może ciągnąć się miesiącami, a w każdej firmie zdarzają się sytuacje, kiedy dodatkowe środki są potrzebne od zaraz. Niespodziewane zlecenie, które wymaga zakupu dodatkowego sprzętu czy sytuacje losowe, takie jak awarie czy szkody, wymagają szybkiej reakcji i pozyskania wpływu do budżetu, jeśli przedsiębiorca nie chce narazić się na straty. Pozabankowy kredyt pod zastaw nieruchomości pozwala w takich nagłych przypadkach na uzyskanie wsparcia nawet, jeśli firma jest w trudnej sytuacji – a to wszystko dzięki niewielu podpunktom, jakie trzeba spełnić, by móc z niego skorzystać.

pożyczka pod zastaw nieruchomości

Jak dostać kredyt pod hipotekę domu?

Uzyskanie kredytu pod hipotekę domu nie jest trudne, ani pod względem procesu wnioskowania, ani wymagań odnośnie pożyczkobiorcy. Stanowi to jego niewątpliwą zaletę i sprawia, że wiele osób sięga po takie właśnie rozwiązanie. Jak dostać kredyt pod zastaw nieruchomości krok po kroku?

 1. Zacznijmy od wymagań, jakie trzeba spełnić, by uzyskać pożyczkę pod hipotekę. Wnioskujący musi:

  1. Posiadać działalność gospodarczą lub należeć do spółki,

  2. Dysponować nieruchomością, która stanie się zabezpieczeniem,

  3. Wypełnić formularz pożyczkowy oraz skompletować odpowiednie dokumenty.

 

Podpunkt a. nie wymaga wyjaśnień, natomiast b. i c. potrzebują dodatkowego rozszerzenia:

 

Ad. b. Oczywiście nieruchomość, która ma zostać zabezpieczeniem, również jest objęta pewnymi warunkami. Istnieje jednak sporo ułatwień, dzięki którym wiele nieruchomości może znaleźć się w grupie tych odpowiednich na zabezpieczenie dla kredytu pod hipotekę. Wykorzystane mogą zostać nie tylko domy lub mieszkania, ale również działki budowlane i rolne, lokale użytkowe czy obiekty przemysłowe, a także hotele czy pensjonaty, co znacznie zwiększa możliwości pożyczkobiorców. Dodatkowo zabezpieczeniem kredytu pod hipotekę może być nieruchomość, która:

- jest nadal spłacana w banku – w tym przypadku jedynym warunkiem jest zobowiązanie właściciela do terminowej spłaty rat za nieruchomość,

- jest zadłużona,

- nie jest bezpośrednią własnością wnioskującego o pożyczkę – jeśli posiada on zgodę prawnych właścicieli nieruchomości, może ją wykorzystać jako zabezpieczenie.

To wszystko sprawia, że o kredyt pod hipotekę może starać się niemal każda osoba, która może dysponować daną nieruchomością.

 

Ad. c. Dokumentacja niezbędna do uzyskania kredytu pod zastaw nieruchomości nie jest rozbudowana ani trudna do skompletowania – formalności zostały tu ograniczone do minimum. Do wnioskowania jest niezbędny wspomniany formularz pożyczkowy, w którym uzupełnia się podstawowe dane osobowe oraz informacje o przedsiębiorstwie, a także kwotę, o którą pożyczkobiorca chce się starać. Poza tym musi przygotować również:

- zdjęcia nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie kredytu,

- akt notarialny lub inny dokument, który będzie potwierdzał własność danego budynku lub działki,

- dokument potwierdzający tożsamość wnioskującego.

Opcjonalnie można załączyć także wypis i wyrys z mapy ewidencyjnej domu.

 

 1. Złożenie wniosku o kredyt pod zastaw mieszkania lub domu

 

Po wypełnieniu formularza pożyczkowego i skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów należy przesłać je do firmy pożyczkowej i oczekiwać na rozpatrzenie wniosku. Zazwyczaj jest to bardzo krótki czas, dzięki czemu pożyczkobiorca nie jest narażony na długotrwałe czekanie, jak w przypadku kredytów bankowych.

 

 1. Podpisanie umowy

Po rozpatrzeniu wniosku przez firmę pożyczkową klient otrzymuje propozycję umowy, w której są zawarte szczegółowe informacje odnośnie sumy kredytu, jego całkowitych kosztów, a także wysokości i ilości rat oraz przewidywanego terminu spłaty. Po akceptacji warunków klient podpisuje umowę i otrzymuje żądaną sumę pieniędzy.

 

Jak widać, cały proces jest bardzo prosty, a przygotowanie się do niego nie zajmuje wiele czasu. Dużym ułatwieniem jest brak konieczności przedstawienia urzędowego zaświadczenia o dochodach przedsiębiorstwa – klient sam poświadcza ich wysokość.

Kredyt pod zastaw nieruchomości – na realizację dowolnego celu!

Przejdźmy do celu, na jaki można wziąć kredyt pod zastaw nieruchomości – jest on dowolny dla firmy, co daje przedsiębiorcom niemal nieograniczone możliwości. Dodatkowe środki uzyskane dzięki pożyczce pod hipotekę można wykorzystać na takie cele, jak:

 

 1. Rozwój przedsiębiorstwa:

- zakup dodatkowego wyposażenia dla firmy,

- uzupełnienie firmowej floty o potrzebne pojazdy,

- otwarcie nowej siedziby firmy w dodatkowej lokalizacji.

Rozwój to oczywiście najlepsza inwestycja – dzięki tym działaniom marka może znacznie zwiększyć swoje przychody. Oczywiście dobry plan działania to podstawa, ale zdarza się, że suma, jaką trzeba zainwestować w rozrost przedsiębiorstwa, jest zbyt wysoka – w takim przypadku kredyt pod zastaw nieruchomości jest niezastąpionym wsparciem.

 

pożyczki pod zastaw szczecin

 

 1. Niespodziewane sytuacje losowe:

- awaria sprzętu,

- pożary, powodzie,

- kradzież.

 

Każde przedsiębiorstwo, nawet najlepiej prosperujące, może zderzyć się z sytuacjami losowymi, powodującymi straty finansowe. W takim wypadku nie ma na co czekać – kredyt pod hipotekę będzie nieocenioną pomocą, umożliwiającą uzyskanie dużej kwoty na pokrycie strat. Im krótszy przestój w działaniu, tym lepiej dla firmy – dlatego szybka pożyczka pod zastaw nieruchomości odpowie na wszystkie potrzeby przedsiębiorcy.

 

Potrzebny kredyt pod zastaw mieszkania? Sprawdź naszą ofertę!

Potrzebujesz większej gotówki w krótkim czasie? Oferujemy kredyt pod zastaw mieszkania lub domu na korzystnych warunkach, które pozwolą nie tylko uzyskać wysoką sumę, ale także swobodnie ją spłacić. Co możemy zaproponować?

 

- możliwość negocjowania umowy – chętnie porozmawiamy o wszelkich wątpliwościach odnośnie przedstawionych przez nas warunków, a także wysłuchamy propozycji zmian, które chciałby wprowadzić do umowy klient,

- jasne zasady – proponowane przez nas umowy zawsze są przejrzyste i szczegółowo ustalają warunki przyznania kredytu pod hipotekę oraz jego spłaty, dzięki czemu klient doskonale zna wszystkie zasady oraz pełną wysokość należności,

- LTV na poziomie 50%, pozwalające na uzyskanie kredytu pod hipotekę mieszkania lub domu w przedziale od 20 000 zł do 1 000 000 zł,

- możliwość odstąpienia od umowy do dwóch tygodni po jej podpisaniu,

- szybkie rozpatrzenie wniosku – nawet do jednego dnia po złożeniu dokumentów,

- możliwość wcześniejszej spłaty należności bez ponoszenia dodatkowych kosztów,

- brak opłat wstępnych – wycenę wykonujemy całkowicie za darmo.

 

Chętnie pomożemy również w wypełnieniu formularza pożyczkowego czy kompletowaniu potrzebnej dokumentacji. Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc na każdym etapie korzystania z naszej oferty. Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie warunki dotyczące kredytu pod hipotekę mieszkania lub domu były w pełni zrozumiałe dla osób, które nam zaufały.Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.