Wybór odpowiedniej oferty kredytowej nigdy nie jest łatwy – należy go dobrze przemyśleć i rozważyć wszystkie dostępne opcje, by wybrać najbardziej korzystne dla siebie rozwiązanie. Jeśli szukają Państwo najlepszej pożyczki pod zastaw w Szczecinie, podpowiemy, na jakie firmy pożyczkowe zwracać uwagę, co powinno być najważniejsze przy wyborze oferty, a także jakie są ogólne korzyści skorzystania z takiej formy kredytu. Zachęcamy do lektury.

 

Pożyczki pod zastaw w Szczecinie – tylko z zaufaną instytucją finansową

Podjęcie decyzji co do firmy, z którą podpiszemy umowę o kredyt, jest dość trudne – i powinno takie być! W końcu nie zdecydujemy się na pierwszą lepszą ofertę przy tak dużym zobowiązaniu finansowym. Warto poszukać zaufanej firmy pożyczkowej, która nie tylko zapewni korzystne warunki umowy, ale również doradzi na etapie starania się o kredyt oraz jego spłaty.

 

Istnieje kilka aspektów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na skorzystanie z oferty pożyczki pod zastaw – w Szczecinie, a także w każdym innym mieście. To od nich zależy, czy będziemy zadowoleni ze współpracy i warunków, jakie będą nas obowiązywały podczas umowy dotyczącej kredytu pod zastaw mieszkania. Do najważniejszych z nich należą:

- sprawdzenie firmy, z którą chcemy podpisać umowę pod kątem, czy nie wymaga dodatkowych płatności wstępnych przed podpisaniem umowy – najlepiej unikać takich ofert i zdecydować się na firmę, która nie żąda pieniędzy za wycenę,

- wybranie oferty z możliwością negocjowania umowy – warto poszukać firmy, która umożliwi nam negocjowanie korzystnych dla nas warunków, pozwalających na rozłożenie pożyczki pod zastaw na odpowiadające nam raty w wybranym terminie,

- przejrzenie umowy pod kątem jej przejrzystości – musimy być pewni tego, co podpisujemy, dlatego umowa powinna być dla nas jasna i szczegółowo określać wszystkie zasady spłaty pożyczki pod zastaw nieruchomości, włącznie z ilością i wysokością rat oraz terminu, w którym powinniśmy wywiązać się ze zobowiązania,

- sprawdzenie, czy mamy możliwość wycofania się z umowy w pewien czas po jej podpisaniu – warto upewnić się, że firma umożliwia anulowanie umowy w ustalonych ramach czasowych, gdybyśmy z jakiegoś powodu musieli z niej zrezygnować

- dobrze zdecydować się także na usługi firmy, która zapewnia szybki i łatwy kontakt z obsługą klienta – fachowe doradztwo już na samym początku podjęcia się zobowiązania, jak i dalszych jego etapach, to niewątpliwy plus, który ułatwi bezbolesne przejście przez proces spłaty pożyczki pod zastaw mieszkania.

 

Podsumowując, najlepiej wybrać rzetelną firmę, która od początku proponuje nam jasne warunki, bez niezrozumiałych opłat dodatkowych. Możliwość negocjowania umowy również będzie dużym plusem, podobnie jak możliwość zrezygnowania z niej w krótkim czasie po jej zawiązaniu.

 

kredyt pod hipotekę

 

Pożyczka pod zastaw mieszkania – na co zwrócić uwagę?

A na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o samą pożyczkę pod zastaw mieszkania? Tutaj oczywiście również powinniśmy sprawdzić kilka aspektów, dzięki którym w krótkim czasie będziemy mogli cieszyć się dodatkowym wsparciem finansowym.

 

  1. Wymagania odnośnie pożyczkobiorcy

Zacznijmy od wymagań odnośnie osób, które mogą starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości. Tutaj dobra wiadomość dla wszystkich pożyczkobiorców: wymagania nie są wysokie i w odróżnieniu od kredytów bankowych, niemal każdy ma szansę na uzyskanie tego typu pomocy. Żeby uzyskać kredyt pod zastaw mieszkania, należy:

- być przedsiębiorcą: posiadać działalność gospodarczą lub należeć do spółki,

- dysponować nieruchomością, która może zostać wykorzystana w formie zabezpieczenia pożyczki pod zastaw,

- złożyć dokumenty potrzebne do podpisania umowy.

 

  1. Wymagania odnośnie zabezpieczenia pożyczki pod zastaw

Zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw może być nieruchomość, której wnioskujący o kredyt jest właścicielem. Najczęściej jest to mieszkanie lub dom, jednak może nim być również:

- działka rolna lub budowlana, zabudowana lub nie,

- obiekt przemysłowy,

- lokal użytkowy,

- hotel lub pensjonat.

Co ważne, istnieją pewne ułatwienia, dzięki którym łatwiej jest uzyskać wysoką pożyczkę pod zastaw nieruchomości w Szczecinie – nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie może być zadłużona lub obciążona kredytem bankowym. Nie jest to żadnym problemem, pod warunkiem, jeśli właściciel regularnie spłaca swoje należności.

 

Jeszcze większym uproszczeniem jest fakt, że wnioskujący o pożyczkę pod zastaw nieruchomości nie musi być tej nieruchomości właścicielem w świetle prawa – wystarczy, że posiada zgodę osób, które posiadają własność danego budynku lub działki. Podobnie jest w przypadku, kiedy nieruchomość jest własnością kilku osób.

 

  1. Wymagane dokumenty

Przy pożyczce pod zastaw mieszkania nie jest potrzebny stos dokumentów – formalności są ograniczone do minimum. To duże ułatwienie dla osób, którym zależy na czasie – nie muszą spędzać długich godzin w kolejkach po dokumenty urzędowe. Co jest potrzebne, by wnioskować o pożyczkę pod zastaw mieszkania?

- formularz pożyczkowy, który trzeba wypełnić podstawowymi danymi osobowymi oraz informacjami o przedsiębiorstwie, a także określić żądaną kwotę kredytu pod zastaw nieruchomości,

- dokument potwierdzający tożsamość,

- akt notarialny lub inne potwierdzenie własności nieruchomości,

- ewentualnie wypis oraz wyrys z mapy ewidencyjnej nieruchomości,

- zdjęcia nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie kredytu.

Nie trzeba przy tym przedkładać zaświadczenia o dochodach przedsiębiorstwa – wnioskujący o pożyczkę pod zastaw w Szczecinie może samodzielnie określić swoje zarobki.

 

pożyczka pod zastaw nieruchomości

 

Czy warto wziąć kredyt pod zastaw mieszkania?

Kredyt pod zastaw mieszkania niesie ze sobą wiele korzyści dla osób, które się na niego zdecydują. Do najważniejszych jego zalet należą:

- dowolność wykorzystania uzyskanych środków – pożyczkę pod zastaw nieruchomości można wziąć na dowolny cel dla przedsiębiorstwa, co pozwala przeznaczyć ją na niemal każdą potrzebę, która się w danym momencie pojawiła,

- możliwość uzyskania wysokiej kwotyLTV to aż 50%, co umożliwia wnioskowanie o nawet 1 000 000 zł – kwoty pozwalającej na duży rozwój przedsiębiorstwa, wyposażenie nowej siedziby czy jakąkolwiek inną pomoc, która jest w danym momencie potrzebna,

- rozłożenie spłaty na korzystne raty – raty o odpowiedniej wysokości pozwolą na sprawne i bezproblemowe wywiązanie się ze zobowiązania, a wcześniej określony termin spłaty pozwoli na szczegółowe zaplanowanie budżetu swojego przedsiębiorstwa,

- krótki czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku – nawet do jednego dnia po złożeniu dokumentów, dzięki czemu jest to idealna opcja dla osób, którym zależy na czasie,

- brak przekazania informacji o pożyczce pod zastaw mieszkania do Biura Informacji Kredytowej, dzięki czemu nie stanowi ona przeszkody przy pozostałych zobowiązaniach.

 

Skorzystanie z opcji pożyczki pod zastaw nieruchomości to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorcy, który chce w krótkim czasie uzyskać wysoką kwotę na dowolny cel firmy. Minimum formalności i niskie wymagania sprawiają, że niemal każdy właściciel nieruchomości może liczyć na duży wpływ do budżetu, pochodzący z kredytu pod zastaw.

 

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – z nami to proste!

Jeśli chcą Państwo skorzystać z oferty zaufanej firmy odnośnie pożyczki pod zastaw nieruchomości w Szczecinie, możemy zapewnić o korzystnych warunkach umowy i jasnych zasadach naszego kredytu. Nie wymagamy żadnych opłat wstępnych, a wszystkie pozostałe koszty są szczegółowo ujęte w umowie, dzięki czemu przy współpracy z nami klient zawsze z góry wie, jak wygląda cała należność za pożyczkę pod zastaw. Raty są zawsze tej samej wysokości, o której klient zostaje powiadomiony jeszcze przed podpisaniem umowy. Nie wymagamy dodatkowej dokumentacji ani urzędowych zaświadczeń – ograniczyliśmy formalności do minimum, by jeszcze usprawnić proces wnioskowania o kredyt pod zastaw. Dodatkowo umożliwiamy wykorzystanie w formie zabezpieczenia nieruchomości, które są obciążone kredytem bankowym. To wszystko sprawia, że pożyczka pod hipotekę domu lub mieszkania jest niezwykle prosta do uzyskania z naszą firmą pożyczkową.Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.