Najlepszą alternatywą dla kredytów bankowych dla przedsiębiorców jest pożyczka pod zastaw mieszkania. Niesie ze sobą wiele korzyści, do których należy przede wszystkim wysokość kwoty, którą można tą drogą uzyskać, a także krótki czas oczekiwania na decyzję. Jakie wymagania trzeba spełnić, by otrzymać tego typu pomoc finansową?

 

Pożyczka pod zastaw mieszkania – dla kogo i w jakim celu?

 

Pożyczka pod zastaw mieszkania to specjalny rodzaj kredytu, przeznaczonego dla przedsiębiorców. Może się o niego starać każda osoba posiadająca działalność gospodarczą lub należąca do spółki, czy będąca podmiotem prawa handlowego. Za jego pomocą można uzyskać w krótkim czasie bardzo wysoką sumę, stanowiącą aż do 50% wartości nieruchomości, która zostanie przeznaczona jako zabezpieczenie zobowiązania.

 

Cel, na który bierze się pożyczkę pod zastaw nieruchomości, może być dowolny dla działalności gospodarczej – co sprawia, że przedsiębiorca może uzyskać dużą dodatkową kwotę na realizację niemal każdego planu założonego przez firmę. Do przykładowych celów, w których realizacji może przydać się kredyt pod zastaw mieszkania, należą:

- rozwój działalności,

- zakup nowego sprzętu i wyposażenia firmy,

- powiększenie floty o nowe pojazdy,

- zakup nowej siedziby,

- pomoc w przypadku nieprzewidzianych strat finansowych.

 

Pożyczki pod zastaw nieruchomości stanowią więc atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy w krótkim czasie chcą znacznie zwiększyć budżet swojej firmy, by rozwinąć ją i tym samym zyskać większe przychody w przyszłości, lub pomóc jej w trudniejszym finansowo okresie.

 

Jakiekolwiek problemy finansowe przedsiębiorstwa mogą być ogromnym obciążeniem dla jego właścicieli – pożyczka pod zastaw mieszkania jest w takim przypadku dużą pomocą, ponieważ można z niej skorzystać w dowolnym okresie, niezależnie od obecnych zobowiązań. Dzięki temu nawet w trudnej sytuacji finansowej firma może otrzymać duży zastrzyk dodatkowych funduszy, które pomogą jej rozwiązać obecne problemy, niezależnie od ich skali.

 

Pożyczka pod zastaw nieruchomości, czyli minimum formalności!

 

kredyt pod zastaw mieszkania

 

Do niewątpliwych zalet pożyczki pod zastaw mieszkania należy minimum formalności, na jakie narażony jest klient – kredyt tego typu nie wymaga składania rozbudowanych wniosków czy przedstawiania urzędowej dokumentacji odnośnie dochodów przedsiębiorstwa. Dokumenty niezbędne do uzyskania pożyczki pod zastaw mieszkania to:

- formularz pożyczkowy, w którym uzupełnia się dane osobowe, a także informacje o preferencjach odnośnie warunków umowy, włącznie z wysokością sumy, o jaką się wnioskuje,

- dokument potwierdzający tożsamość kredytobiorcy,

- akt notarialny lub inny dokument, który potwierdzi prawo własności do danej nieruchomości,

- zdjęcia nieruchomości, obrazujące jej wielkość i stan,

- opcjonalnie wypis oraz wyrys z mapy ewidencyjnej domu.

Skompletowanie potrzebnych dokumentów będzie łatwe i szybkie – w razie jakichkolwiek problemów można zwrócić się o pomoc do pożyczkodawcy, który chętnie podzieli się swoją wiedzą w tym zakresie, a także pomoże uzyskać potrzebne dokumenty z właściwych źródeł.

Na klientów, którzy chcą zdecydować się na skorzystanie z pożyczki pod zastaw mieszkania, czeka też wiele innych ułatwień. Należą do nich:

  1. duża elastyczność przy wyborze nieruchomości, która może być domem i mieszkaniem, ale też hotelem, pensjonatem, działką budowlaną lub rolną, lokalem użytkowym czy obiektem przemysłowym,

  2. możliwość zastawienia nieruchomości, na którą właściciel wciąż spłaca kredyt bankowy,

  3. możliwość wykorzystania w celu zabezpieczenia pożyczki pod zastaw nieruchomości, która jest zadłużona,

  4. brak konieczności posiadania nieruchomości na własność w świetle prawa – wystarczy, że aktualny właściciel wyrazi zgodę na zastaw danego obiektu lub działki,

  5. możliwość rezygnacji z umowy do określonego czasu od jej podpisania,

  6. możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki pod zastaw nieruchomości bez ponoszenia dodatkowych kosztów,

  7. brak opłat wstępnych przed podpisaniem umowy,

  8. brak konieczności przedstawiania dokumentów urzędowych, poświadczających dochody przedsiębiorstwa.

Wszystkie te zalety sprawiają, że niemal każdy przedsiębiorca, potrzebujący w krótkim czasie większego dodatku to budżetu swojej firmy, może liczyć na pomoc w formie pożyczki pod zastaw mieszkania. Cały proces wnioskowania o kredyt pod hipotekę jest bardzo prosty i nie zajmuje wiele czasu, a niskie warunki, które trzeba spełnić, by go otrzymać, dają duże szanse na uzyskanie akceptacji zgłoszenia.

 

Pożyczka może być udzielona pod zastaw nieruchomości, ale także z opcją przewłaszczenia na zabezpieczenie. W tym przypadku właściciel domu lub mieszkania przenosi własność na pożyczkodawcę, przy czym nadal może korzystać z danego obiektu lub działki. Pożyczkodawca zobowiązuje się przy tej umowie do zwrotu własności nieruchomości po spłaceniu przez klienta wszystkich należności wynikających z kredytu. Oznacza to, że po zawarciu umowy przedsiębiorca nadal może korzystać z obiektu lub działki, wykorzystanego w formie zabezpieczenia przy kredycie, a po zapłacie ostatniej raty własność nieruchomości wraca do niego.

 

Pożyczki pod zastaw w Szczecinie - tylko ze sprawdzoną firmą!

pożyczka pod zastaw mieszkania

Dla przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego, którzy szukają najlepszych ofert na pożyczki pod zastaw w Szczecinie, proponujemy wybór sprawdzonej firmy, zapewniającej indywidualne podejście do potrzeb klienta i jasne zasady spłaty należności. Zdecydowanie się na skorzystanie z usług firmy udzielającej pożyczek pod zastaw nieruchomości jest ważnym krokiem, dlatego warto wybrać ofertę, która budzi nasze zaufanie, a przy tym jest jasna i przejrzysta.

 

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy dana firma nie żąda dodatkowych opłat przed podpisaniem umowy – najlepiej unikać takich przedsiębiorstw i skorzystać z oferty, gdzie płatności odnoszą się wyłącznie do zaciągniętego kredytu, a nie jego wyceny. Rzetelna firma za darmo prześle propozycję kredytu, wraz z wysokością rat, ich ilością i terminami spłaty. Uprzedzi również o kosztach prowizji, odsetek i innych płatnościach, co pozwoli klientowi na pełne przygotowanie się do spłaty należności oraz zaplanowanie budżetu swojego przedsiębiorstwa na cały okres regulowania należności związanych z kredytem.

 

Dobrze zwrócić także uwagę na kontakt firmy pożyczkowej z klientem – jeśli możemy liczyć na fachową pomoc przy zbieraniu dokumentacji niezbędnej przy składaniu wniosku o pożyczkę pod zastaw nieruchomości, a także na odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania odnośnie kredytu i jego spłaty, mamy do czynienia z rzetelną marką, która chce z nami współpracować na jasnych zasadach.

 

Podsumowanie

Pożyczka pod zastaw nieruchomości stanowi doskonałą alternatywę dla kredytu bankowego dla przedsiębiorców, szczególnie, jeśli zależy im na czasie. Może z niej skorzystać niemal każdy właściciel firmy, który posiada do dyspozycji nieruchomość – kwota pożyczki pod zastaw mieszkania może wynosić aż do 50% jej wartości. Nieruchomość stanowiąca zabezpieczenie kredytu może być obciążona kredytem hipotecznym lub zadłużona, pożyczkobiorca nie musi być też jej bezpośrednim właścicielem. Minimum formalności i niskie wymagania przy pożyczkach tego typu sprawiają, że uzyskanie pomocy finansowej tą drogą jest prosta i sprawna.

 

Klienci powinni zwrócić szczególną uwagę na zasady oferty firmy udzielającej kredytu pod hipotekę – rzetelna firma nie będzie żądała opłat wstępnych, a zaproponowana przez nią umowa będzie zawierała wszystkie szczegóły odnośnie płatności, jakie poniesie klient przez cały okres spłaty, włącznie z całym kosztem pożyczki pod zastaw nieruchomości.

 

Dodatkowym ułatwieniem dla klientów, którzy chcą skorzystać z pożyczki pod zastaw mieszkania, jest to, że nie są wymagane urzędowe dokumenty potwierdzające dochody i sytuację finansową – wystarczy samodzielnie złożyć oświadczenie. Informacja o kredycie tego typu nie zostaje również wysłana do Biura Informacji Kredytowej, dzięki czemu jego zaciągnięcie nie jest przeszkodą w przypadku innych zobowiązań finansowych.Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.